Red Hot Chili Peppers zapowiedzieli nowy album! Co wiadomo na temat Return of the Dream Canteen?

i

Autor: Screen z Instagrama/chilipeppers Nadchodzi nowa płyta od Red Hot Chili Peppers!

Red Hot Chili Peppers zapowiedzieli nowy album! Co wiadomo na temat "Return of the Dream Canteen"? [DATA PREMIERY, TRACKLISTA]

2022-08-18 14:43

Red Hot Chili Peppers nie przestają zaskakiwać! Fani nie zdążyli jeszcze dobrze ochłonąć po wydanym w kwietniu albumie “Unlimited Love”, a Panowie już zapowiedzieli… kolejne wydawnictwo! Płyta została zatytułowana "Return of the Dream Canteen" i ukaże się już na jesieni! Sprawdź okładkę krążka i pozostałe szczegóły na jego temat.

Dokładnie 1 kwietnia ukazał się dwunasty album studyjny Red Hot Chili Peppers. Krążek Unlimited Love to efekt połączenia sił klasycznego składu zespołu - w 2019 roku do grupy, po dziesięcioletniej przerwie, powrócił uwielbiany przez fanów gitarzysta John Frusciante. Łączący w sobie brzmienia gatunków typowych dla grupy album spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony krytyków, jak i wielbicieli. Płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu list przebojów w szesnastu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, wydano z niej dwa single - Black Summer i These Are the Ways. Okazuje się, że to nie jedyna niespodzianka, jaką grupą zaplanowała dla fanów na ten rok!

Krzysiek Sokołowski w Esce Rock o najnowszym singlu Nocnego Kochanka. Nago na hulajnodze?

Red Hot Chili Peppers zapowiedzieli nowy album! - Okładka, data premiery, pierwszy singiel

W weekend zespół poinformował w swoich social mediach, że w drodze jest kolejny, podwójny album! Krążek został zatytułowany Return of the Dream Canteen i powstał w trakcie tej samej sesji nagraniowej z Rickiem Rubinem, co Unlimited Love. Ma się on jednak nieco różnić od swojego poprzednika, przede wszystkim mniejszą intensywnością dźwięków. Płyta ukaże się już 14 października i jest dostępna w przedsprzedaży pod linkiem. Tracklista liczyć będzie aż 17 utworów, a pierwszy singiel, Tippy, My Tongue, ukazał się w piątek 19 sierpnia! Numer ten oraz psychodeliczny styl okładki Return of the Dream Canteen wyraźnie sugerują, że brzmieniowo album powróci do pierwszych wydawnictw grupy.

"Return of the Dream Canteen" tracklista

 1. Tippa My Tongue 
 2. Peace & Love
 3. Reach Out
 4. Eddie
 5. Fake as Fuck
 6. Bella
 7. Roulette
 8. My Cigarette
 9. Afterlife
 10. Shoot Me a Smile
 11. Handful
 12. The Drummer
 13. Bag of Grins
 14. La La La La La La La La
 15. Copperbelly
 16. Carry Me Home
 17. In the Snow

Proces twórczy nadaje życiu sens. Jakieś cztery miesiące temu wydaliśmy podwójny album Unlimited Love. Kochamy go i czujemy się z nim bardzo dobrze Teraz wydamy kolejny podwójny album i będzie to absolutnie najlepsza definicja tego, kim jesteśmy. Jesteśmy nim bardzo podekscytowani. - napisał w social mediach Flea.