Mikkey Dee w hołdzie dla zespołu ABBA! Takiego wykonania klasycznego utworu grupy nikt się nie spodziewał!

i

Autor: Jan GRACZYNSKI/East News Były perkusista Motörhead zagrał kompozycję grupy ABBA

ze świata rocka

Mikkey Dee w hołdzie dla zespołu ABBA! Takiego wykonania klasycznego utworu grupy nikt się nie spodziewał!

2024-04-02 9:45

Choć dla wielu zespół ABBA ma niewiele, by nie powiedzieć, że nic, wspólnego z muzyką ze świata ciężkich brzmień, to nie da się ukryć, że twórczość legendarnej szwedzkiej formacji odcisnęła swoje piętno na upodobaniach wielu przedstawicieli takiej właśnie stylistyki. Tobias Forge, Ritchie Blackmore - teraz czas na byłego członka Motörhead!

Zdaje się, że nie ma na świecie osoby, której nic nie mówiłaby nazwa ABBA. Szwedki kwartet zdobył powszechny rozgłos w 1974 roku po zwycięstwie na 19. Konkursie Piosenki Eurowizji. Grupa poszła za ciosem, nagrywając i wydając kolejne albumy, tak różnorodne pod względem brzmienia, a do tego dosłownie obfitujące w wielkie przeboje. Ta niejednoznaczność stylistyczna zespołu, jego wpływ na rynek muzyczny spowodowały, że swojej sympatii do niego nie boją się ukrywać także grupy, na co dzień kojarzone raczej z mocnymi, rockowo-metalowymi klimatami, by wymienić chociażby lidera grupy Ghost, Tobiasa Forge czy jednego z najsłynniejszych gitarzystów wszech czasów, ikony Deep Purple, Ritchiego Blackmore'a.

Człowiek Z Metalu - analiza tekstu piosenki gitarzysty Blackmore

Były perkusista Motörhead gra ABBĘ!

Teraz do grona wielbicieli ABBY dołączyły inne słynne w świecie ciężkich brzmień nazwiska. Mikkey Dee to były perkusista legendy heavy metalu, Motörhead, obecny członek grupy Scorpions. Muzyk oraz m.in. John Norum z Europe, Howlin "Pelle" Almqvist z The Hives, Benny Andersson czy Björn Skifs, wzięli udział w organizowanym przez szwedzką telewizję projekcie z okazji tegorocznego 50-lecia zwycięstwa ABBY na Eurowizji. Muzycy zagrali razem nową wersję jednego z najsłynniejszych, i wskazywanych jako najpiękniejszy, utworów zespołu, Thank You For the Music.

Występ jest dostępny na oficjalnym playerze Sveriges Television. Dee i Norum tak skomentowali swój udział w projekcie:

Udział w obchodach 50-lecia sukcesu zespołu ABBA na zaproszenie szwedzkiej telewizji (SVT) był świetną zabawą i wielkim zaszczytem. W teledysku wzięło udział wielu znakomitych szwedzkich piosenkarzy. Świetnie się bawiłem podczas nagrań i miło było zobaczyć mojego starego przyjaciela, Johna Noruma - mówił Mikkey Dee.

Świetnie się bawiłem nagrywając partie gitarowe do hołdu SVT dla zespołu ABBA w "Thank You For The Music"(prawdopodobnie najkrótsza solówka, jaką kiedykolwiek nagrałem, ale i tak jest dobra… ha). Widziałem grupę ABBA na żywo w 1973 roku w Folkets Park w Upplands Väsby i od tego czasu jestem ich fanem. Miło było spotkać mojego przyjaciela Mikkeya Dee i poznać Siw Malmkvist, wspaniałą szwedzką aktorkę i piosenkarkę. I wielkie podziękowania dla Carla Falka, który wykonał fantastyczną robotę, produkując tę piosenkę - skomentował swój udział John Norum.

Poniżej sprawdź ciekawostki o albumie "Waterloo"!