Mike Pinder (The Moody Blues)

i

Autor: Wikimedia Commons/Jim Summaria

Ostatnie pożegnanie

Mike Pinder (The Moody Blues) nie żyje. Współzałożyciel i klawiszowiec zespołu miał 82 lata

Zmarł Mike Pinder, współzałożyciel brytyjskiej formacji The Moody Blues. Muzyk miał 82 lata. Od kilku lat cierpiał on na demencję.

Mike Pinder (The Moody Blues) nie żyje

Smutna informacja dotarła do nas ze Stanów Zjednoczonych. W wieku 82 lat zmarł Mike Pinder, współzałożyciel i klawiszowiec brytyjskiej formacji The Moody Blues znanej chociażby z legendarnego utworu "Nights in White Satin". Od kilku lat Pinder cierpiał na demencję. Był ostatnim żyjącym członkiem grupy z oryginalnego składu. 

O jego śmierci poinformował kolega z zespołu, John Lodge. Zamieścił on w mediach społecznościowych oświadczenie rodziny Pindera. 

Michael Thomas Pinder zmarł w środę, 24 kwietnia 2024 roku, w swoim domu w Północnej Kalifornii w otoczeniu rodziny. Rodzina Michaela pragnie podzielić się z jego zaufanymi przyjaciółmi oraz troskliwymi fanami informacją, że odszedł spokojnie. Jego ostatnie dni były wypełnione muzyką i miłością rodziny – czytamy. 

Muzyka jest jak pamiętnik - Midge Ure w Eska Rock

Mike Pinder przyszedł na świat 27 grudnia 1941 roku w angielskim Erdington. W maju 1964 roku, wraz z Rayem Thomasem, powołał do życia zespół The Moody Blues. Grupa zadebiutowała rok później za sprawą albumu "The Magnificent Moodies". Największe sukcesy święciła w latach sześćdziesiątych oraz na początku kolejnej dekady. 

Pinder opuścił grupę The Moody Blues po nagraniu dziewiątego albumu zatytułowanego "Octave" (1978 roku). Porzucił muzykę i został konsultantem firmy Atari. W 1994 roku powrócił z drugim solowym albumem "Among the Stars" (debiut pod własnym nazwiskiem zaliczył natomiast w 1976). Warto też wspomnieć, że Pinder miał swój wkład w rozwój i pojawienie się Mellotronu w muzyce rockowej. 

Najpopularniejsze rockowe albumy na Spotify. Oto TOP10: