Metallica to najgorszy zespół na wszech czasów? Tak twierdzi popularny muzyk

i

Autor: Brittainy Newman/Associated Press/East News Znany muzyk w ostrych słowach o legendzie metalu

wypowiedzi muzyków

Metallica to najgorszy zespół wszech czasów?! Tak stwierdził popularny muzyk

2024-03-12 12:30

Metallica to bezsprzecznie jeden z najbardziej uznanych zespołów na świecie, nie tylko w środowisku rockowo-metalowym, ale ogółem. Formacja od samego początku cieszy się ogromnym szacunkiem, uznaje się ją za pionierską dla gatunku, jakim jest thrash metal. Wydaje się, że określenie "najgorszy zespół wszech czasów" nijak pasuje do Metalliki, ale jeden z popularnych współczesnych artystów właśnie takim zwrotem określił formację...

The 1975 to założony w Anglii w 2002 roku zespół rockowy. Grupę od samego początku tworzą wokalista i gitarzysta rytmiczny Matthew "Matty" Healy, gitarzysta prowadzący Adam Hann, basista Ross MacDonald i perkusista George Daniel. Debiutancki album formacji, zatytułowany po prostu The 1975 ukazał się w 2013 roku, aktualnie grupa ma na koncie pięć płyt studyjnych. Ostatni krążek The 1975, Being Funny in a Foreign Language, ukazał się w połowie października 2022 roku. Wydawnictwo od samego początku cieszyło się dużą popularnością i uznaniem krytyków - udało mu się przebić ostatnią płytę Red Hot Chili Peppers i osiągnąć szczyt na brytyjskiej liście przebojów. 

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Metallica to najgorszy zespół na świecie? Tak twierdzi wokalista The 1975

To właśnie przy okazji premiery ostatniego albumu lider formacji, Matty Healy udzielił wywiadu portalowi Pitchfork. W rozmowie tej pada dość kontrowersyjne stwierdzenie. Muzyk został zapytany o zjawisko podbijających platformy streamingowe utworów i odpowiedział skupiając się na tym, co działo się przy okazji premiery ostatniego sezonu serialu Stranger Things, który ukazał się na kilka miesięcy przed nową płytą The 1975, latem 2022 roku. Matty stwierdził, że jest wielkim fanem kompozycji Running Up That Hill (A Deal With God) Kate Bush, zupełnie inaczej wygląda to jednak w kontekście klasyka thrash metalu, czyli numeru Master of Puppets Metalliki. Healy był nawet dużo bardziej dosadny, stwierdzając, że Metallica to, dla niego, najgorszy zespół na świecie. Artysta nie rozwinął swojej myśli, ale prawdą jest, że już jakiś czas temu określił, że jest dużym fanem metalu, ale legenda tego gatunku nigdy nie znajdowała się w gronie jego ulubieńców. 

K**wa , nienawidzę Metalliki. Mój najgorszy zespół wszech czasów - powiedział Matty w wywiadzie.

Sprawdź się w quizie o Metallice!

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?