Metallica to najgorszy zespół na wszech czasów? Tak twierdzi popularny muzyk

i

Autor: Brittainy Newman/Associated Press/East News Znany muzyk w ostrych słowach o legendzie metalu

Metallica to najgorszy zespół wszech czasów?! Tak twierdzi popularny muzyk

2022-10-31 21:23

Metallica to bezsprzecznie jeden z najbardziej uznanych zespołów na świecie, nie tylko w środowisku rockowo-metalowym, ale ogółem. Formacja od samego początku cieszy się ogromnym szacunkiem, uznaje się ją za pionierską dla gatunku, jakim jest thrash metal. Wydaje się, że określenie "najgorszy zespół wszech czasów" nijak pasuje do Metalliki, ale jeden z popularnych współczesnych artystów właśnie takim zwrotem określił formację...

The 1975 to założony w Anglii w 2002 roku zespół rockowy. Grupę od samego początku tworzą wokalista i gitarzysta rytmiczny Matthew "Matty" Healy, gitarzysta prowadzący Adam Hann, basista Ross MacDonald i perkusista George Daniel. Debiutancki album formacji, zatytułowany po prostu The 1975 ukazał się w 2013 roku, aktualnie grupa ma na koncie pięć płyt studyjnych. Ostatni krążek The 1975, Being Funny in a Foreign Language, ukazał się w połowie października. Wydawnictwo od samego początku cieszy się dużą popularnością i uznaniem krytyków - udało mu się przebić ostatnią płytę Red Hot Chili Peppers i osiągnąć szczyt na brytyjskiej liście przebojów. 

Metallica to najgorszy zespół na świecie? Tak twierdzi wokalista The 1975

To właśnie przy okazji premiery ostatniego albumu lider formacji, Matty Healy udzielił wywiadu portalowi Pitchfork. Choć rozmowa ukazała się już na początku sierpnia, to zrobiło się o niej głośno dopiero teraz, a to ze względu na dość kontrowersyjne twierdzenie, jakie w nim pada. Muzyk został zapytany o zjawisko podbijających platformy streamingowe utworów i odpowiedział skupiając się na tym, co działo się przy okazji premiery ostatniego sezonu serialu Stranger Things. Matty stwierdził, że jest wielkim fanem kompozycji Running Up That Hill (A Deal With God) Kate Bush, zupełnie inaczej wygląda to jednak w kontekście klasyka thrash metalu, czyli numeru Master of Puppets Metalliki. Healy był nawet dużo bardziej dosadny, stwierdzając, że Metallica to, dla niego, najgorszy zespół na świecie. Artysta nie rozwinął swojej myśli, ale prawdą jest, że już jakiś czas temu określił, że jest dużym fanem metalu, ale legenda tego gatunku nigdy nie znajdowała się w gronie jego ulubieńców. 

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

K**wa , nienawidzę Metalliki. Mój najgorszy zespół wszech czasów - powiedział Matty w wywiadzie.