Zestawienie

Męskie Granie - wszystkie hymny w jednym miejscu. Oto nasz ranking

Męskie Granie bez piosenki przewodniej? Ciężko sobie to wyobrazić. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się z bliska wszystkim dotychczasowym hymnom. Który z nich jest najlepszy? Sprawdźcie nasze zestawienie.

Męskie Granie. Oto ranking hymnów festiwalu

W tym roku odbędzie się już piętnasta edycja trasy festiwalowej Męskie Granie, która cieszy się niesłabnąca popularnością. Impreza wpisała się na stałe w letni koncertowy kalendarz w naszym kraju. 

Pierwsza edycja Męskiego Grania odbyła się w 2010 roku. Wówczas odbyło się sześć koncertów, na których bawiło się łącznie prawie 20 tys. osób. Wydarzenie okazało się sukcesem. Postanowiono więc kontynuować tę trasę. Format z roku na rok rósł i przyciągał nowe rzesze fanów.

5 rockowych i metalowych zespołów ze Śląska, na które warto zwrócić uwagę. O nich jeszcze będzie głośno

Zmieniali się dyrektorzy artystyczni, do życia powoływano kolejne składy tzw. Orkiestry Męskiego Grania. Zespół, zebrany specjalnie w związku z MG, oprócz stworzenia hymnu promującego całą trasę, wykonuje w czasie swoich koncertów różne utwory z historii polskiej muzyki rozrywkowej w nowych aranżacjach. 

Do tej pory więc światło dzienne ujrzało 15 hymnów. Większość z nich stała się dość dużymi przebojami (w dobrym tego słowa znaczeniu). Przypominamy więc Wam wszystkie dotychczasowe hymny Męskiego Grania. Postanowiliśmy je ułożyć od najsłabszego do najlepszego. I tak właśnie powstało zestawienie, które znajdziecie w galerii umieszczonej na samej górze niniejszego artykułu. 

Poniżej natomiast spróbuj się w quizie znajomości tekstów hymnów Męskiego Grania:

Hymny Męskiego Grania. Pamiętasz dobrze ich teksty? Sprawdź się w quizie

Pytanie 1 z 10
Na początek coś w miarę na świeżo. W "Supermocach" Vito Bambino śpiewa: "Zatańczymy wbijaj ze mną na groove. Kiedy wbijam na...":
Listen on Spreaker.