Męskie Granie - wszystkie hymny w jednym miejscu. Pamiętacie jak to wszystko się zaczęło?

i

Autor: Michal Dubiel/REPORTER Wszystkie single z trasy Męskie Granie

Męskie Granie - wszystkie hymny w jednym miejscu. Numery, które zdefiniowały wydarzenie

2023-05-17 20:14

W tym roku mija dwanaście lat od pierwszej edycji kultowej już trasy koncertowej Męskie Granie. Wydarzenie, w którym od samego początku biorą udział najwięksi polscy artyści i artystki, to obecnie obowiązkowy punkt na mapie letnich festiwali w Polsce. Jednym z głównych elementów tego formatu jest też hymn, który ma na celu promocję trasy w danym roku. Pamiętacie je wszystkie? Nie ma problemu! U nas znajdziecie je w jednym miejscu!

Pierwsza edycja Męskiego Grania odbyła się w 2010 roku, a jej inicjatorem i pomysłodawcą została marka Żywiec. W ramach trasy odbyło się wtedy sześć koncertów, na których bawiło się ponad 20 tysięcy osób. Dyrektorem artystycznym formatu został Wojciech Waglewski, który razem z Maciejem Maleńczukiem i Abradabem nagrali pierwszy hymn - Wszyscy muzycy to wojownicy. Wydarzenie postanowiono kontynuować w kolejnych latach - trasa odwiedzała kolejne miasta, do line-upu dołączali kolejni muzycy, zmieniali się dyrektorzy artystyczni, powstawały nowe hymny, a format z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i przyciąga coraz to nowe rzesze fanów.

Mamy supermoce! - Męskie Granie 2023 w Esce Rock

Męskie Granie - muzyczne wydarzenie lata

Wydarzenie powróci też w tym roku! Trasa koncertowa ruszy już w piątek 24 czerwca w Poznaniu. Tegoroczna edycja zawita do ośmiu miast, w każdym miejscu impreza będzie trwała dwa dni. W ramach trasy zagra prawie 80 muzyków, ponownie oprócz artystów z głównego line-upu, ich gości oraz koncertów specjalnych, na trasie pojawi się Scena Ż, która w tym roku zmienia swój charakter na bardziej festiwalowy. W oczekiwaniu na sprzedaż biletów i premierę tegorocznego hymnu, przypominamy wam single Męskiego Grania z poprzednich lat - zapraszamy do galerii!

Zobacz także: Męskie Granie 2023 - oto skład tegorocznej Orkiestry!

Sonda
Który hymn lubisz najbardziej?