Męskie Granie 2022 - jest już dostępny singiel, zapowiadający płytę tegorocznej edycji!

i

Autor: Materiały prasowe Nowy numer od Męskie Granie Orkiestra 2022!

Męskie Granie 2022 - jest już dostępny singiel, zapowiadający płytę tegorocznej edycji! Kiedy premiera albumu?

2022-11-04 13:16

Organizatorzy Męskiego Grania mają na rozpoczęcie listopada niespodziankę dla fanów formatu! Na platformy streamingowe, bez żadnej wcześniejszej zapowiedzi, trafił medley numerów Pogodno, w wykonaniu tegorocznej Orkiestry i WalusiaKraksaKryzys. Kompozycja zapowiada wydawnictwo, dokumentujące minioną edycję wydarzenia. Kiedy premiera albumu?

Męskie Granie to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych muzycznych formatów w Polsce. Jego historia sięga 2010 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja wydarzenia. Z biegiem lat trasa zaczęła się cieszyć coraz większym uznaniem, przyciągać ogromne rzesze fanów i największe nazwiska polskiej sceny muzycznej. Wydarzenie powróciło także w tym roku - w ramach trzynastej już edycji, trasa zawitała do ośmiu miast, prezentując bardzo rozmaity line-up oraz oczywiście Orkiestrę, którą utworzyli Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni i Bedoes. Całe wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a bilety na nie rozeszły się niemal natychmiast po starcie sprzedaży. Sporą popularnością cieszył się także singiel Jest tylko teraz, który promował cały festiwal. Teraz poznaliśmy kolejny numer, który znajdzie się na nadchodzącej płycie z trasy.

WaluśKraksaKryzys śpiewa Pogodno, czyli nowy numer Orkiestry Męskiego Grania jest już dostępny!

Bez wcześniejszych zapowiedzi, w piątek 4 listopada na platformy streamingowe trafił pierwszy numer, zapowiadający nadchodzące wydawnictwo z tegorocznej edycji trasy. Tym razem postawiono na medley kompozycji zespołu Pogodno, czyli utwory Orkiestra Pani w obuwniczym. Na pierwszy plan wysuwa się w nich WaluśKraksaKryzys, wspomagany przez członków głównego składu Orkiestry. 

Muzyka rockowa lat 90-tych - Polska. Tak brzmiał rodzimy rock w tej dekadzie!

Męskie Granie 2022 - kiedy premiera wydawnictwa?

Numer oficjalnie zapowiedział płytę, będącą zapisem tego, co działo się na trasie w tym roku. Album Męskie Granie 2022 ukaże się już 25 listopada! Złożą się na niego dwie CD - pierwszą uzupełnią wykonania Orkiestry, drugą zaś nagrania występów innych artystów, którzy wzbogacili tegoroczny line-up. Przedsprzedaż albumu już ruszyła, można zamawiać go na stronie wydawnictwa. Poniżej pełna tracklista krążka:

CD1:

 1. ARTYŚCI
 2. OSTATNIA NOCKA
 3. TA NOC DO INNYCH JEST NIEPODOBNA
 4. DZIECI WYBIEGŁY
 5. KAWAŁEK PODŁOGI
 6. 1998
 7. ORKIESTRA /PANI W OBUWNICZYM
 8. ZWIEDZAM ŚWIAT
 9. NIM STANIE SIĘ TAK JAK GDYBY NIGDY NIC NIE BYŁO
 10. DZIECI MALARZY
 11. POLSKIE TANGO
 12. NIE PYTAJ O POLSKĘ
 13. JEST TYLKO TERAZ
 14. OBRACAM W PALCACH ZŁOTY PIENIĄDZ

CD2:

 1. Krzysztof Zalewski - PTAKI
 2. Mrozu - POLIGON
 3. Organek - DOPPELGANGER
 4. Kewiat Jabłoni - WZIĘLI ZAMKNĘLI MI KLUB
 5. Igo - HELENA
 6. Miuosh x Zespół Śląsk i Igor Herbut - MANTRA
 7. Maria Peszek i Jan Peszek - NAKU*WIAM ZEN
 8. Daria Zawiałow i Artur Rojek - DLA CIEBIE
 9. MITCH & MITCH CON IL LORO GRUPPO ETEREOFONICOGIOCOSO, GIOIOSO
 10. Rita Pax - STARE DUSZE
 11. Me and that Man - RUN WITH THE DEVIL
 12. WaluśKraksaKryzys - CZECZERECZE
 13. Daria ze Śląska - FALSTART ALBO FAUL
 14. Cool Kids of Death - SPALINY
 15. Ania Leon - MIŁOŚĆ, MIOŚĆ
 16. Kortez - KOMINY

Za nami największe Męskie Granie w historii – mówi Dorota Nowakowska, Manager Marki Żywiec. – Zaprosiliśmy do współpracy artystów z bardzo odmiennych muzycznie rejonów i jeszcze bardziej otworzyliśmy się na nowe gatunki muzyczne. Te wszystkie zmiany słychać na naszym najnowszym wydawnictwie. To dwie godziny najlepszej polskiej muzyki – dodaje Nowakowska.