Megadeth

i

Autor: SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News

Wiadomości

Megadeth zaskoczył na koncercie. Muzycy zagrali jeden z utworów po raz pierwszy od 10 lat!

Tego pewnie fani zespołu się nie spodziewali. Na koncercie w Peru muzycy Megadeth zagrali kompozycję "Devil's Island" po raz pierwszy od 2014 roku.

Megadeth zaskoczył na koncercie. Tego utworu nikt się nie spodziewał!

Formacja Megadeth właśnie rozpoczęła tegoroczne koncertowanie. 6 kwietnia muzycy po raz pierwszy w tym roku stanęli na scenie. Zanim grupa dotrze na Stary Kontynent, koncertuje w Ameryce Południowej i Północnej. 

Pierwszym przystankiem na trasie było Peru. Fani zgromadzeni w Arenie 1 w Limie z pewnością ucieszyli się z setlisty, jaką przygotował zespół. Megadeth po raz pierwszy wykonał na żywo utwór tytułowy pochodzący z ostatniego albumu "The Sick, the Dying… and the Dead!" (2022). 

Slayer wraca! Thrash metalowa legenda ogłosiła występy na festiwalach!

Prawdziwym rarytasem było jednak pojawienie się w setliście utworu "Devil's Island". Tej kompozycji, która znalazła się na krążku "Peace Sells… but Who's Buying?", zespół nie grał od... 2014 roku! Zresztą w drugiej dekadzie XXI wieku też rzadko mogliśmy go usłyszeć na żywo. Jak podaje portal "setlist.fm", "Devil's Island", w latach 2011-2020, został wykonany łącznie zaledwie siedem razy. Jest więc to dość duży koncertowy rarytas. 

Jak "Devil's Island" wypadł na żywo? Możecie to sprawdzić poniżej: 

Wszystkich fanów, którzy ucieszyli się, że być może "Devil's Island" zostanie na dłużej w secie, musimy jednak niestety zmartwić. Na kolejnym koncercie, 9 kwietnia w Chile, już go nie zagrali. W zamian muzycy wykonali chociażby "Skin o' My Teeth", pierwszy raz od 2018. Być może więc Megadeth w tym roku odkurzy jeszcze jakieś dawno niegrane kompozycje. 

Megadeth ponownie w Polsce

W tym roku, po raz kolejny, w naszym kraju zagra Megadeth. Zespół będzie jednym z trzech headlinerów tegorocznej edycji Mystic Festivalu w Gdańsku. Dave Mustaine i spółka wystąpią 7 czerwca. Przypomnijmy, że Mystic odbędzie się w dniach 5-8 czerwca na terenie Stoczni Cesarskiej. Na festiwalu, oprócz Megadeth, zagrają także m.in. Machine Head, Bring Me The Horizon, Bruce Dickinson, Kerry King, Accept czy Kreator. 

Oto metalowe albumy wszech czasów: