Nowy album Megadeth będzie jak Rust in Peace? Nowy gitarzysta komentuje

i

Autor: SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News Czego można się spodziewać po nowej płycie Megadeth?

idzie nowe?

Nowy album Megadeth będzie jak "Rust in Peace"? Nowy gitarzysta komentuje

2024-03-13 12:50

Całkiem niedawno Dave Mustaine powiedział, że zespół Megadeth powoli przygotowuje się do pracy nad nowym studyjnym albumem. Wygląda na to, że coś naprawdę jest na rzeczy, gdyż teraz temat ten poruszył w wywiadzie nowy gitarzysta formacji, Teemu Mäntysaari. Muzyk powiedział nawet, jakiego brzmienia możemy się spodziewać po krążku.

Najnowszy album Megadeth to świetnie przyjęty przez rynek i przez fanów The Sick, the Dying... and the Dead! z września 2022 roku. Krążek był pierwszym od lat, w nagraniach którego nie brał udziału basista Dave Ellefson, drugim - i jak się okazało ostatnim - na którym zagrał gitarzysta Kiko Loureiro. Muzyk dołączył do grupy w 2015 roku, jednak pod koniec ubiegłego roku poinformował, że ze względu na chęć skupienia się na rodzinie robi sobie przerwę od występowania. Dość szybko okazało się, że na najbliższych koncertach Megadeth zastąpi go Teemu Mäntysaari. Choć początkowo mowa była jedynie o zastępstwie, to ostatecznie Kiko zdecydował się całkiem odejść z Megadeth, dzięki czemu Teemu awansował na stanowisko nowego gitarzysty legendy thrash metalu.

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Teemu Mäntysaari w wywiadzie o nowym albumie Megadeth

Teraz muzyk udzielił wywiadu dla "Guitar World", w którym niespodziewanie opowiedział o nowym krążku Megadeth. Gitarzysta potwierdził, że trwają prace przedprodukcyjne, zdradził także, jakiego brzmienia można się spodziewać po nadchodzącym wydawnictwie. Teemu odważnie stwierdził, że w grupie panuje tak dobra atmosfera, że wibracje i pierwsze pomysły mocno oscylują wokół tego, co ostatecznie złożyło się na jeden z ważniejszych metalowych krążków w historii, Rust in Peace. Gitarzysta dodał także, że najpewniej na płycie nie zabraknie także klimatów podobnych do tego, co słychać na Dystopii z 2016 roku i na ostatnim, jak dotąd, krążku Megadeth.

Zespół ma taką fajną historię na wszystkich swoich albumach. Wiem, że są oczekiwania i nie da się zadowolić wszystkich, ale w porównaniu z dwoma ostatnimi albumami jest naprawdę dobre kontinuum. Nie wiem dokładnie, ale myślę, że być może będziemy szukać powrotu do korzeni. Może usłyszycie klimat "Rust in Peace", a może coś takiego jak dwa ostatnie. Tak czy inaczej, kierunek, w jakim zmierza obecnie Megadeth, jest dobry, a atmosfera w zespole wydaje się być w bardzo dobrym miejscu - powiedział artysta w wywiadzie.

Dave Mustaine potwierdził, że Megadeth rozpoczyna pracę nad nowym albumem

Słowa gitarzysty idą w ślad za wyznaniem lidera i frontmana Megadeth. Całkiem niedawno w wywiadzie dla OsvAlex Comunicación Dave Mustaine potwierdził, że jego grupa powoli przygotowuje się do nagrań i prac nad nowym materiałem. Szczegóły na ten temat przeczytasz poniżej!

Sprawdź poniżej nasz wybór najważniejszych metalowych albumów!