Dave Mustaine

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Travis Shinn

Megadeth rozpocznie pracę nad nowym albumem! Dave Mustaine opowiedział też o odejściu Kiko Loureiro

2024-02-21 14:20

We wrześniu tego roku miną dwa lata od premiery najnowszej płyty Megadeth. Krążek "The Sick, the Dying... and the Dead!" został bardzo dobrze przyjęty przez fanów i krytyków, a formacja wciąż promuje wydawnictwo na koncertach. Na tych jednak pojawia się w nowym kształcie, o czym opowiedział więcej w nowym wywiadzie Dave Mustaine. Lider grupy potwierdził też, że przygotowuje się do rozpoczęcia prac nad nowym materiałem!

We wrześniu 2022 roku, po sześciu latach przerwy, zespół Megadeth zaprezentował światu swój nowy album. Wydawnictwo The Sick, the Dying... and the Dead! było niezwykle wyczekiwane przez rynek, a jego premiera wielokrotnie przesuwała się, a to ze względu na chorobę nowotworową lidera formacji, Dave'a Mustaine'a i skandal wokół osoby Davida Ellefsona, który ostatecznie musiał pożegnać się z grą w grupie. Płyta osiągnęła bardzo duży sukces, nominowano ją do nagrody Grammy, umieszczano także w zestawieniach najlepszych metalowych albumów 2022 roku. Choć atmosfera wokół płyty jeszcze dobrze nie opadła, to wygląda na to, że zespół już planuje pokazać światu coś nowego!

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Dave Mustaine potwierdza - Megadeth przymierza się do rozpoczęcia prac nad nową muzyką!

W wywiadzie dla OsvAlex Comunicación, Mustaine został zapytany, czy zespół ma w planach jakieś nagrania, a frontman Megadeth potwierdził! Dave zaznaczył, że na chwilę obecną żadne prace nie mają miejsca, on sam i grupa przygotowują jednak studio i cały sprzęt, by te były gotowe na start nagrań. Cały proces ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, Mustaine mówi, że czuje, że ma naprawdę dużą wenę. Wokalista i gitarzysta zapewnił, że fani i fanki nie będą musieli czekać na nową płytę Megadeth tak długo, jak ostatnio.

Nie jesteśmy teraz w trasie. Przygotowujemy się do wyjazdu. Przygotowuję także studio i cały sprzęt, żeby były gotowe do rozpoczęcia pisania. W tej chwili nie piszę nowej muzyki, ale przygotowuję się do tego. I ten proces — kilka ostatnich nagrań trwało nieco dłużej niż zwykle ze względu na sprawy personalne, przeprowadzki, pandemię, nowotwory i te wszystkie rzeczy, które się wydarzyły. Nie sądzę, żeby tym razem od chwili rozpoczęcia do zakończenia tworzenia płyty zajęło to tak dużo czasu. Czuję, że wciąż mam mojo w rękach. Prawdopodobnie pod koniec tego roku będę gotowy, aby rozpocząć nagrywanie nowego materiału - powiedział Dave w w rozmowie.

Dave Mustaine o odejściu Kiko Loureiro

W wywiadzie dla Rádio Rock natomiast, Mustaine poruszył temat ostatnich zmian w składzie Megadeth. Przypominamy, że we wrześniu 2023 roku gitarzysta Kiko Loureiro ogłosił, że po ośmiu latach w grupie z przyczyn prywatnych zmuszony jest zrobić sobie przerwę od działań w niej. Od samego początku Dave mówił, że wspiera Kiko w jego decyzji, w listopadzie jednak stwierdził, że obecnie Megadeth będzie kontynuować działalność z Teemu Mäntysaariem jako gitarzystą, w następstwie czego Loureiro ogłosił odejście z Megadeth.

Teraz Dave powiedział, że jest rozczarowany decyzją Kiko o odejściu, w pełni ją jednak rozumie. Muzyk dodał, że to właśnie on polecił Teemu jako kogoś, kto mógłby go zastąpić, za co jest mu naprawdę bardzo wdzięczny, zapewnił przy tym, że życzy mu wszystkiego co najlepsze.

Teemu jest właściwym facetem dla Megadeth. A Kiko wie, że Teemu jest też dla mnie właściwym facetem. Tak naprawdę wyświadczył nam naprawdę wielką przysługę, kocham go i życzę mu wszystkiego najlepszego we wszystkim, co robi - mówi Dave w rozmowie.

Sprawdź poniżej nasz wybór najważniejszych zagranicznych krążków lat 90.