Mariusz Duda z nowym solowym projektem o Sztucznej Inteligencji! Znana jest data premiery albumu!

i

Autor: Materiały prasowe Lider Riverside i Lunatic Soul z nowym solowym projektem o Sztucznej Inteligencji

Mariusz Duda prezentuje pierwszą odsłonę albumu "AFR AI D"

2023-09-07 13:51

"Embracing The Unknown" to pierwsza muzyczna odsłona z nadchodzącej nowej solowej płyty Mariusz Duda zatytułowanej "AFR AI D", której tematem będzie lęk przed sztuczną inteligencją.

Przedsmaku z nowego albumu można posłuchać już dziś we wszystkich serwisach streamingowych. 8 minutowa kompozycja „Embracing The Unknown” to pierwszy singiel promujący najnowszy album. Jest to najdłuższa kompozycja na albumie, będąca w pewnym sensie reprezentantem całej płyty. Zmieniające się muzyczne nastroje i rytmika są charakterystyczne nie tylko dla nowego albumu, ale również dla całej twórczości Mariusza Dudy wydawanej pod imieniem i nazwiskiem.

O nowej płycie i Taco Hemingwayu - Riverside w Esce ROCK

Cieszę się, że mogę kontynuować tę muzyczną, instrumentalno-elektroniczną podróż - uwielbiam te działające na wyobraźnię dźwięki. I wbrew temu, co sugeruje tytuł płyty, sam nie boję się nowych technologii. Uważam, że Sztuczna Inteligencja, jest tylko kolejnym narzędziem, którego człowiek z biegiem lat będzie się coraz bardziej uczył wykorzystywać, i które z pewnością przyśpieszy pracę w wielu dziedzinach. I mimo delikatnego podświadomego lęku przed nieznanym, jestem gotowy przyjąć je z otwartymi ramionami - mówi Mariusz Duda.

Kiedy premiera albumu?

Znany z Riverside i Lunatic Soul - Mariusz Duda, pomimo intensywnej trasy Riverside promującej opublikowany na początku tego roku album „ID.Entity”, znalazł czas na nagranie kolejnego albumu solowego. Tym razem wydany on będzie pod imieniem i nazwiskiem Mariusz Duda. Album nosi tytuł „AFR AI D” i ukaże się już 17 listopada 2023. Jest to projekt zainspirowany tematem lęku przed sztuczną inteligencją. Wydawnictwo jest już dostępne w przedsprzedaży.

Materiał zrealizowany został w warszawskim Studiu Serakos, przez Magdę i Roberta Srzednickich, a zmasterowany został przez Roberta Szydło. Mariusz Duda sam zagrał na wszystkich instrumentach, z wyjątkiem gitary elektrycznej, na której gościnnie udzielił się Mateusz Owczarek. Za szatę graficzną odpowiada stale współpracujący przy tym projekcie, niemiecki ilustrator Hajo Müller

Tracklista przedstawia się następująco

  1. TAMING NIGHTMARES (7:20)
  2. GOOD MORNING FEARMONGERING (5:14)
  3. FAKE ME DEEP, MURF (4:48)
  4. BOTS’ PARTY (5:00)
  5. I LOVE TO CHAT WITH YOU (3:43)
  6. WHY SO SERIOUS, CASSANDRA? (4:56)
  7. MID JOURNEY TO FREEDOM (3:08)
  8. EMBRACING THE UNKNOWN (7:59)