Mariusz Duda z nowym solowym projektem o Sztucznej Inteligencji! Znana jest data premiery albumu!

i

Autor: Materiały prasowe Lider Riverside i Lunatic Soul z nowym solowym projektem o Sztucznej Inteligencji

Mariusz Duda z nowym solowym projektem o Sztucznej Inteligencji! Album "AFR AI D" już jest!

2023-11-17 0:10

Znany z Riverside i Lunatic Soul - Mariusz Duda, nie pozwala sobie odpocząć. I pomimo intensywnej trasy Riverside promującej opublikowany na początku tego roku album „ID.Entity”, znalazł czas na nagranie kolejnego albumu solowego. Tym razem wydany on został pod imieniem i nazwiskiem Mariusz Duda! Wydawnictwo "AFR AI D" jest już dostępne!

Kocham wymyślać różne muzyczne historie i kocham tworzyć różne muzyczne światy. Najlepiej takie, które mają swój styl i osobowość. Te różne muzyczne światy są jak planety - na każdej z nich jest inny ekosystem, na każdej panują inne zasady. Jedna z tych planet nazywa się Riverside. Inna - Lunatic Soul. Jest jeszcze trzecia planeta, którą w tej dekadzie odwiedzam najczęściej. Nazwałem ją po prostu Mariusz Duda, bo chciałem być tutaj sobą sprzed wielu lat. Dzieckiem, które z zamkniętymi oczami i uśmiechem na twarzy zasłuchiwało się instrumentalnymi opowieściami takich twórców jak Vangelis, Tangerine Dream czy Mike Oldfield - mówi Duda.

O nowej płycie i Taco Hemingwayu - Riverside w Esce ROCK

Nowy album artysty

Najnowszy album Mariusza nosi tytuł „AFR AI D” i ukazał się w piątek 17 listopada 2023 roku dzięki wytwórni Mystic Production. „AFR AI D” to album zainspirowany tematem lęku przed sztuczną inteligencją.

Przedsmak z nowego albumu można było usłyszeć już 7 września - mowa o 8-minutowej kompozycji „Embracing The Unknown”. Jeszcze przed premierą płyty ukazały się utwory "Bots’ Party" i "I Love To Chat With You”.

„(…) trochę mniej będzie „plumkania na Atari” znanego z lockdownowej trylogii. Bliżej jest tej nowej elektronice do… rocka? Zresztą nie bez kozery pojawią się na niej gitarowe solówki - mówi sam artysta.