Łydka Grubasa - finał trasy XX-lecia zespołu w Warszawie! [DATA, MIEJSCE]

i

Autor: Artur Szczepanski/REPORTER Łydka Grubasa zagra w Warszawie

Łydka Grubasa - finał trasy XX-lecia zespołu w Warszawie! [DATA, MIEJSCE]

2022-12-06 12:36

Co ma Łydka do Rumunów? Tym razem naprawdę dużo. Już 9 grudnia w warszawskiej Progresji Łydka Grubasa wystąpi wspólnie z rumuńską gwiazdą folk metalu – Dirty Shirt. Będzie to wyjątkowy koncert, wieńczący trasę z okazji XX-lecia działalności Łydki.

Grupa, będąca jednym z najaktywniejszych koncertowo zespołów w Polsce, kończyć będzie jubileuszową trasę występami w Warszawie i rodzinnym Olsztynie. Obydwa koncerty zapowiadają się naprawdę wyjątkowo.

„W Progresji koncert odbędzie się bez żadnych kompromisów” - mówi Bartosz „Hipis” Krusznicki, wokalista Łydki. „Zagramy pełen przekrój naszych kawałków, wszystko to, co najlepsze udało nam się wypuścić z gardła, spod strun i spod pałek perkusyjnych w ciągu dwudziestu lat działalności. Wyjdziemy na scenę w towarzystwie sekcji dętej, pojawią się też zaskakujący Goście oraz efekty specjalne tak jak podczas koncertu w Krakowie, gdzie rejestrowaliśmy jubileuszowe DVD. Robimy pełen młyn, no i wystąpi z nami tegoroczne odkrycie, czyli rumuńska grupa Dirty Shirt, z którą nawiązaliśmy poważną współpracę”.

Kooperacja ta wzięła swój początek podczas plebiscytu „Złotego Bączka”, który jest nagrodą za najlepszy występ na festiwalu Pol'and'Rock. Tegoroczny laureat – właśnie Dirty Shirt – zaprosił Łydkę do wspólnego występu na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, zespoły zagrały również wspólnie w Rumunii, teraz przyszedł czas na rewizytę w Polsce. W Progresji zobaczymy i posłuchamy również trzeciego z finalistów "Złotego Bączka" zespół Batna ze śląska otworzy piątkowy koncert.

„Dirty Shirt to kapitalny zespół, który gra fenomenalne, bardzo energetyczne koncerty” - mówi Dominik Skwarczyński „Długi” - klawiszowiec Łydki. Wizyta w Rumunii była dla nas niesamowitym doświadczeniem, poznaliśmy piękny kraj, wspaniałych ludzi i razem wykonaliśmy bardzo soczyste sztuki. Gwarantujemy – w Warszawie będzie niesamowity gig, który zdemoluje uszy i oczy wszystkich fanów rocka i metalu. Musicie tam być!”

Jak podkreśla menager grupy – Marcin Koćmierowski, lider stajni „Menago” – oprawa koncertu będzie równie wyjątkowa jak treść muzyczna.

„Warszawa zasługuje na to, żeby zaserwować Publiczności wyjątkowy show. Szykujemy dźwięk na światowym poziomie, pirotechnikę, obłędne światła i kilka innych atrakcji. To nasz jubileusz i jego Wielki Finał, idziemy na całość. Zapraszamy wszystkich 9 grudnia do Progresji, bądźcie z nami, razem sprawimy, że będzie to absolutnie unikalne Wydarzenie! Samo się nie zrobi!”

Łydka Grubasa  w Warszawie! Bilety

W piątek 9 grudnia odbędzie się wielki finał trasy, świętującej XX-lecie Łydki Grubasa! Zespół będzie świętować w zacnym składzie finalistów jedynej niepowtarzalnej nagrody Złotego Bączka 2022 – festiwalu Pol’and’Rock! Uczczą to należycie ramię w ramię z Dirty Shirt (Rumunia) oraz Batna! Wydarzenie odbędzie się w warszawskiej Progresji, a w sprzedaży wciąż są dostępne bilety! Wejściówki w cenie od 90 zł są dostępne w sprzedaży na stronie Klubu.

„Puszczałem Nocnego Kochanka moim rodzicom…” - Krzysztof Sokołowski w Esce ROCK!!!

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?