Lider zespołu Skillet zaatakował Demi Lovato: Czyste zło

i

Autor: Johnny Louis / WENN.com/agefotostock/East News/Materiały prasowe - fot. Angelo Kritikos Muzyk ze Skillet ostro o wokalistce!

Lider zespołu Skillet zaatakował Demi Lovato: "Czyste zło"

2024-01-24 14:43

Podczas, gdy jedni muzycy bronią swoich koleżanek po fachu, będących jednak przedstawicielkami innych gatunkowo światów, drudzy obierają je sobie za cel ataku, Jest to tym bardziej zadziwiające, gdy mamy do czynienia z przedstawicielem świata rocka chrześcijańskiego, jakim z pewnością jest John Cooper z zespołu Skillet. Całkiem niedawno zaatakował on Demi Lovato!

Świat muzyki jest niezwykle pojemny i tworzą go naprawdę różne gatunki i podgatunki. Niestety, tego typu rozróżnienia często prowadzą do konfliktów między reprezentantami czy reprezentantkami tych brzmień, a często także ich fanów czy fanki. O ile często bywa, że nawet artyści i artystki grający zupełnie różne gatunki wspierają się, jak chociażby David Draiman czy Paul Stanley Taylor Swift albo Alice Cooper i Demi Lovato. Młoda gwiazda nie w każdym muzyku ciężkich brzmień ma jednak sprzymierzeńca...

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

John Cooper OSTRO o Demi Lovato

John Cooper to lider i wokalista jednego z najbardziej znanych zespołów, charakteryzujących się jako chrześcijański rock/metal, Skillet. Muzyk słynie ze swoim niezwykle konserwatywnych poglądów, które często stają się przedmiotem dyskusji. Teraz przy okazji wywiadu dla PluggedIn Cooper zaprezentował kolejne wywody, a na jego celowniku znalazła się właśnie Lovato. Muzyk skrytykował poglądy Demi na temat prawa do aborcji, które te otwarcie przedstawiła w utworze Swine, wydanym w czerwcu 2023 roku na rocznicę decyzji amerykańskiego Sądu Najwyższego w sprawie unieważnienia wyroku Roe v. Wade. Cooper naprawdę ostro wypowiedział się o wokalistce i jej kompozycji, a w swojej tyradzie określił wokalistkę i jej numer "czystym złem", a działania zwolenników pro-choice porównał do... Hamasu.

W tej jednej piosence jest zawarte tyle zła. Ta piosenka dostarcza nam najlepszy argument pro-life, który zawsze dajemy, czyli to, że ludzie nie zabijają swoich dzieci, ponieważ nie mogą sobie na to pozwolić. Zabijają swoje dzieci, ponieważ są jak: "Chcę uprawiać seks z kimkolwiek, kiedy tylko chcę. Nie chcę używać antykoncepcji. Powinienem czy powinnam być w stanie robić, co chcę”. To czysty narcyzm, czyste zło, a potem krzyczą na wszystkich ludzi, którzy mówią, że to morderstwo. Nie chcę wywołać paniki, ale to trochę tak, jak z tłumem Hamasu, wiwatującym tłumem Hamasu. Stoimy w obronie czegoś, co jest – jak sądzimy – sprawiedliwe, nawet jeśli naprawdę jest złe i niegodziwe - powiedział Cooper w wywiadzie.