Kult w Łodzi i Warszawie podczas wakacyjnej trasy Letnie Brzmienia 2022. Bilety, daty i miejsca koncertów

i

Autor: Materiały prasowe Kult zagra na Letnich Brzmieniach

Kult w Łodzi i Warszawie podczas wakacyjnej trasy Letnie Brzmienia 2022. Bilety, daty i miejsca koncertów

2022-06-22 10:58

13 miast, 22 artystów, ponad 100 koncertów. Przez całe wakacje w największych miastach w całym kraju odbywać się będą plenerowe występy najpopularniejszych polskich twórców w ramach trasy Letnie Brzmienia. Wśród nich jest m.in. legenda rocka, czyli zespół KULT, który zagra w Łodzi i Warszawie. Sprawdźcie dokładne daty, miejsca i ceny biletów.

Kult - niesłabnąca popularność zespołu

Założona w 1982 r. przez Kazika Staszewskiego grupa cieszy się niesłabnącą popularnością, nieustannie pozostając przy tym wiernym sobie, swojej muzyce i oczywiście fanom.  Od początków istnienia Kult wyróżnia się charakterystycznym, rozpoznawalnym brzmieniem klawiszy i stałą obecnością sekcji dętej, a także głosem i często prowokacyjnymi tekstami Kazika Staszewskiego. Mimo licznych eksperymentów muzycznych każdy album grupy zawiera charakterystyczną motywikę podkreślającą warsztat i wszechstronność twórców. Najnowsze wydawnictwo zespołu to album Ostatnia Płyta z 2021 r. Zespół zaznacza, że mimo tytułu nie zamierza kończyć działalności na tym krążku.

Co tam w środku gra? - Kult

Kult zagra na Letnich Brzmieniach

Letnie Brzmienia to wakacyjny cykl koncertów na świeżym powietrzu. To projekt Good Taste Production, który był odpowiedzią na pandemiczną rzeczywistość Covid-19. Dzięki współpracy z lokalnymi instytucjami, od trzech lat aktywizuje miejską przestrzeń. Podczas Letnich Brzmień zagra m.in. Kult. Zespół wystąpi na dwóch koncertach – 22 lipca w EC1 Łódź oraz 13 sierpnia na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.

Letnie Brzmienia - szczegóły imprezy

Trasa koncertowa trwa całe wakacje. Koncerty odbywać się będą w Gdańsku, Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Katowicach, Bielsku-Białej, Krakowie oraz Gorzowie Wielkopolskim. Zwieńczeniem projektu jest dwudniowy finał Letnich Brzmień w Poznaniu 10-11.09.2022 r. na Polanie Harcerza przy poznańskim jeziorze Malta, na którym zagrają m.in. Ralph Kaminski, Arek Kłusowski, Ofelia, bryska. Bilety na wydarzenie można zakupić pod linkiem.