Rock and Roll Hall of Fame

i

Autor: Wikimedia Commons/Derek Jensen (Tysto)

Wiadomości

Kto w tym roku dołączy do Rock and Roll Hall of Fame? Zakończyło się głosowanie internautów

Niebawem dowiemy się, kto w tym roku dołączy do Rock and Roll Hall of Fame. Ogłoszenie werdyktu nastąpi 21 kwietnia. Tymczasem zakończyło się internetowe głosowanie. Czy wskazanie fanów wpłynie na ostateczne wyniki?

Rock and Roll Hall of Fame. Kto w tym roku dołączy do salonu sław?

W połowie lutego tego roku przedstawiciele Rock and Roll Hall of Fame ogłosiło listę nominowanych artystów, którzy mają szansę dostać się w 2024 do wspomnianej galerii sław znajdującej się w Cleveland. 

Na wspomnianej liście znaleźli się m.in. Foreigner, Dave Matthews Band, Jane's Addiction, Lenny Kravitz, Ozzy Osbourne czy Oasis. Nie zabrakło także artystów, którzy ze światem rocka za wiele wspólnego... nie mają (Mariah Carey, Sade czy Mary J. Blige). 

O tym, kto ostatecznie dostanie się Rock and Roll Hall of Fame zadecyduje specjalne grono ekspertów z branży muzycznej (składające się ponad z 1000 osób), a także sami fani. Zakończyło się właśnie głosowanie internetowe. 

Najsłynniejsze kompozycje "Króla rock and rolla". Dzięki nim stał się legendą!

Łącznie oddano ponad 4 mln głosów. Najwięcej zdobył zespół Dave Matthews Band (586 tys.). Na kolejnych miejscach znaleźli się natomiast: 

  • Peter Frampton (528 tys.)
  • Foreigner (527 tys.)
  • Ozzy Osbourne (480 tys.)
  • Cher (339 tys.)
  • Lenny Kravitz (310 tys.)
  • Kool & the Gang (286 tys.)

Gdyby tylko od głosowania zależał ostateczny werdykt, to właśnie tych siedmiu wykonawców dostałoby się w tym roku do RaRHoF. Należy pamiętać, że te wyniki niczego jednak nie gwarantują. Wystarczy wspomnieć, że w 2020 formacja Dave Matthews Band triumfowała w internetowym głosowaniu, ale ostatecznie nie została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Czy w tym roku im się to uda? Czas pokaże... 

Ostateczny werdykt poznamy 21 kwietnia w trakcie programu "American Idol". Wiadomo także, że ceremonia wprowadzenia, którą zaplanowano jesienią, będzie transmitowana za pośrednictwem platformy Disney+, później zaplanowano ponadto emisję telewizyjną w stacji ABC. Wydarzenie odbędzie się, rzecz jasna, w Cleveland w stanie Ohio. Konkretną datę mamy poznać niebawem.

Kogo wciąż brakuje w Rock and Roll Hall of Fame? Oto TOP10: