The Beatles rooftop

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Ethan A. Russel Apple Corps Ltd.

muzyka i film

Legendarny film o The Beatles po 50 latach będzie powszechnie dostępny! Kiedy i gdzie oglądać "Let It Be"?

2024-05-06 12:04

Choć zespół The Beatles nie istnieje od dekad, to o formacji tak naprawdę nie przestaje być głośno. Premiera serialu dokumentalnego, wydanie ostatniego utworu, zapowiedź filmowych biografii, a teraz to! Okazuje się, że po 50 latach znów będzie można swobodnie oglądać słynną produkcję o zespole, "Let It Be".

Uznaje się, że zespół The Beatles przestał istnieć w 1970 roku, a całkiem niedawno minęły równo 54 lata od dnia, gdy Paul McCartney wydał pamiętne oświadczenie, zwiastujące koniec działalności grupy.

ZOBACZ TAKŻE: Dzień, w którym Paul McCartney ogłosił odejście z The Beatles

Czy to oznacza, że dziś o zespole już praktycznie nikt nie pamięta i nie mówi się o nim w przestrzeni publicznej? Wręcz przeciwnie! W 2021 roku premierę miał nagrodzony Emmy serial dokumentalny The Beatles: Get Back, przedstawiający okres prac nad albumem Let It Be. Ten został odrestaurowany i znacząco wzbogacony przez reżysera Petera Jacksona. Filmowiec połączył siły z żyjącymi członkami formacji również w 2023 roku, debiutując jako reżyser teledysku - w tym przypadku do ostatniego utworu Beatlesów, Now and Then. To nie koniec współpracy Jacksona z Paulem McCartneyem, Ringo Starrem i spadkobiercami Johna Lennona i George'a Harrisona!

ESKA ROCK: Dzień, w którym The Beatles zagrali razem po raz ostatni. 55 lat od słynnego występu na dachu

Słynny film o The Beatles zmierza do streamingu!

Już na początku tego tygodnia w oficjalnych social mediach formacji pojawiły się grafiki sugerujące, że ta szykuje dla fanów i fanek jakieś ogłoszenie. Wskazywały one, że może ono mieć coś wspólnego z albumem Let It Be.

Teraz wiemy już, że chodziło o film Let It Be, wyreżyserowany przez Michaela Lindsay-Hogga, który pierwotnie miał swoją premierę 13 maja 1970 roku. Produkcją ponownie zajął się właśnie Jackson, który odrestaurował materiał, dzięki czemu możliwe jest, by trafił on do powszechnego dostępu. Film będzie można oglądać za pośrednictwem platformy streamingowej Disney+ już od 8 maja.

Sprawdź poniżej utwory The Beatles, które wykonuje Ringo Starr: