Queen

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne wiadomości

Kultowy koncert Queen już dostępny w streamingu! Gdzie oglądać w Polsce?

2024-05-15 9:25

Mamy bardzo dobre wieści dla wszystkich fanów i fanek Queen, szczególnie w wydaniu na żywo! Na platformy streamingowe właśnie trafił słynny koncert zespołu, który jeszcze całkiem niedawno był wyświetlany w kinach na całym świecie! Gdzie można znaleźć muzyczne przeżycie z kategorii tych najlepszych?

Na początku tego roku, w styczniu, w kinach na całym świecie miały miejsce pokazy jednego z najsłynniejszych występów Queen. Mowa o seansach, które odbywały się pod szyldem Queen Rock Montreal. Legendarne występy formacji, które miały miejsce w Montreal Forum w Montrealu w Quebecu w listopadzie 1981 roku zostały sfilmowane przez Saula Swimmera i zachowane, a kolejno zremasterowane cyfrowo w jakości obrazu i dźwięku IMAX Experience®, z 12-kanałowym dźwiękiem przestrzennym i krystalicznie czystym obrazem.

Pokazy te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród wielbicieli i wielbicielek grupy, a 10 maja na rynku ukazał się album, będący zapisem koncertu. Wydawnictwo jest dostępne w różnych formatach: 2 CD, 3 LP, Blu-Rau oraz 4K Ultra High Definition, a na wydanie płytowe trafiło aż 28 najbardziej legendarnych kompozycji Queen w wydaniu live. To nie koniec "zamieszania" wokół pokazu zespołu w Montrealu!

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Koncert Queen trafi do streamingu!

Pięć dni po premierze koncertowej płyty, a więc w środę 15 maja, występ Queen Rock Montreal trafił do streamingu. Wieści te przekazała już jakiś czas temu platforma Disney+, gdzie to też pokaz można oglądać w odpowiednio dostosowanej jakości dźwięku. Pozostaje nam życzyć Wam ekscytującego seansu!

Spróbuj się w quizie o Queen:

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?