Kolorowy „Elephant” od The White Stripes już w sprzedaży

i

Autor: Screen z YouTube/The White Stripes Wyjątkowe wydanie "Elephant" The White Stripes

Kolorowy „Elephant” od The White Stripes już w sprzedaży

2023-04-21 15:31

Duet The White Stripes świętuje 20-tą rocznicę premiery albumu „Elephant”. Po premierze specjalnej edycji albumu w digitalu przyszedł czas na podwójny kolorowy winyl z alternatywną okładką.

Wydany w 2003 roku album „Elephant” był czwartym studyjnym krążkiem The White Stripes. Nagrany w zaledwie 2 tygodnie w kwietniu 2002 roku w londyńskim Toe Rag Studios zawiera takie hity jak „Seven Nation Army”, „I Just Don’t Know What To Do With Myself”, „The Hardest Button To Button” oraz „There’s No Home For You Here”.

Płyta dotarła do 6-go miejsca na liście Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych i zdobyła szczyt w Wielkiej Brytanii. Zarówno za album w kategorii Best Alternative Album, jak i singiel „Seven Nation Army” zespół otrzymał statuetki Grammy.

Edycja deluxe, która jest dostępna w serwisach streamingowych zawiera dodatkowy materiał live z koncertu w Aragon Ballroom w Chicago.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Legendarny teledysk już na YouTubie!

Na oficjalnym kanale The White Stripes na YouTube pojawił się zremasterowany teledysk do singla „I Just Don’t Know What To Do With Myself”, za który odpowiada reżyserka Sofia Coppola, a wystąpiła w niej ikona mody – Kate Moss.