Jack White stanął w obronie byłej żony! Tak zareagował na internetową dyskusję!

i

Autor: Materiały prasowe Jack White reaguje na komentarze, obrażające jego byłą żonę

Jack White stanął w obronie byłej żony! Tak zareagował na internetową dyskusję!

2023-03-17 10:28

Nie milkną echa tweeta, zamieszczonego przez amerykańskiego dziennikarza, który określił grę Meg White mianem "obrzydliwej". Na słowa te bardzo szybko zareagowali nie tylko fani zespołu, ale także muzycy, czy Karen Elson, była żona Jacka White'a. Do całej sprawy, na swój własny sposób, odniósł się także sam muzyk.

Kilka dni temu amerykański dziennikarz polityczny Lachlan Markay skomentował na swoim Twitterze artykuł, wspominający, iż utwór Seven Nation Army zespołu The White Stripes skończył w tym roku dwadzieścia lat, a także zareagował na uzyskanie przez grupę nominacji do Rock and Roll Hall of Fame. Z niewiadomych powodów, tekst ten stał się dla Markaya okazją, do napisania tweeta, obrażającego Meg White i określające jej grę na perkusji mianem "obrzydliwej". Na komentarz dziennikarza bardzo szybko zareagowali fani i przedstawiciele rynku muzycznego, którzy otwarcie bronili Meg, która od ponad dziesięciu lat jest nieaktywna muzycznie. O wiadomość w stronę Markaya pokusiła się także Karen Elson, była żona Jacka White'a, która "poprosiła", by dziennikarz "zechciał łaskawie nie wypowiadać swoimi pieprz***mi ustami nazwiska Meg White".

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Przeprosiny i obietnica poprawy

Sprawca całego zamieszania zdążył już oczywiście usunąć tweeta i przeprosić Meg i wszystkie kobiety z branży muzycznej pisząc, że i tak nie mają łatwo na rynku, a on dołożył do tego kolejną cegiełkę. Obiecał także dużo bardziej ważyć swoje wypowiedzi, te internetowe, jak i inne, w przyszłości.

Jack White o aferze wokół Meg White

Wszyscy zastanawiali się, czy o komentarz pokusi się Jack White. Tak też się stało, choć gitarzysta zrobił to na swój sposób. Muzyk udostępnił w swoich social mediach zdjęcie perkusistki z czasów The White Stripes, opatrzył je wierszem, które odnosi się do gry jego byłej żony i jej znaczenia dla historii zespołu. Sama Meg została poproszona o komentarz przez magazyn "Rolling Stone", nie zdecydowała się jednak na odpowiedź.