Kolejny zespół ODWOŁAŁ koncert w Polsce! Jaki powód kryje się za decyzją Shinedown?

i

Autor: GRANT HALVERSON/Getty AFP/East News Shinedown nie zagrają w naszym kraju

Kolejny zespół ODWOŁAŁ koncert w Polsce! Jaki powód kryje się za decyzją Shinedown?

2022-10-20 12:36

Z dnia na dzień coraz więcej ogłoszeń koncertowych - ale też informacji o odwołaniu pewnych występów! Dopiero co pisaliśmy o tym, że grupa Uriah Heep zdecydowała się odwołać część trasy koncertowej, w tym występ w Polsce, a chwilę później pojawiła się informacja o tym, że tym samym śladem poszedł zespół Shinedown. Grupa nie zagra w Polsce - jak jest powód?

Shinedown to pochodzący z Jacksonville na Florydzie zespół rockowy. Formacja została założona w 2001 roku przez wokalistę Brenta Smitha po rozwiązaniu jego poprzedniej kapeli. Debiutancki album studyjny Shinedown ukazał się w 2003 roku i dobrze poradził sobie na amerykańskim rynku. Międzynarodowa sława i uznanie przyszła wraz z wydaniem w 2008 roku krążka The Sound of Madness, który promował numer Second Chance, do dziś uznawany za najlepszy i najbardziej rozpoznawalny z całej dyskografii zespołu. Przez lata grupa przeszła liczne zmiany w składzie, a obecnie tworzą ją Brent Smith, Barry Kerch, Zach Myers Eric Bass. 

Zespół Shinedown nie zagra w Polsce. Dlaczego?

W czerwcu tego roku ukazał się najnowszy, siódmy album studyjny zespołu. W ramach promocji krążka Planet Zero grupa wyruszyła w trasę koncertową, w ramach której miała także zagrać w Polsce, dokładnie 22 listopada w warszawskiej EXPO XXI. Niestety, na nieco ponad miesiąc przed tym wydarzeniem zespół umieścił w swoich social mediach oświadczenie, w którym poinformował, że ze względu na problemy logistyczne i rosnące koszty zmuszona jest odwołać trasę po Europie i Wielkiej Brytanii. Zespół zapewnił, że będzie pracować nad znalezieniem rozwiązania zaistniałej sytuacji tak, aby odwołane występu odbyły się w późniejszym terminie. 

Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Forrest Gump - jak dobrze pamiętasz film z Tomem Hanksem? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Ile wynosiło IQ Forresta?