Uriah Heep odwołali trasę koncertową, w tym występ w Polsce. Jaki jest powód?

i

Autor: Witold Spisz/REPORTER Kolejna gwiazda odwołuje koncert w Polsce

Uriah Heep odwołali trasę koncertową, w tym występ w Polsce. Jaki jest powód?

2022-10-19 9:56

Październik zdecydowanie jest miesiącem ogłoszeń koncertowych - z dnia na dzień pojawia się ich coraz więcej i jest tu mowa o naprawdę dużych nazwiskach. Bywa jednak i tak, że artyście na drodze do występowania stają pewne przeszkody i ostatecznie koncert nie może dojść do skutku. Tak właśnie się stało w przypadku Uriah Heep - grupa odwołała trasę koncertową, w tym planowany występ w Polsce.

Uriah Heep to założony w Londynie w 1969 roku zespół rockowy. Pierwszy album studyjny grupy, zatytułowany …Very 'Eavy …Very 'Umble ukazał się już rok później. Wydawnictwo pokazało elementy charakterystyczne, z których grupa jest znana do dziś - ciężkie brzmienie organów, ostre partie gitary i teatralny, dynamiczny wokal. To dzięki nim formacja uznawana jest za jednego z pionierów hard rocka, heavy metalu i rocka progresywnego. Największy sukces nadszedł wraz z wydaniem czwartej płyty - mowa oczywiście o Demons and Wizards, tym samym śladem podążyły The Magician's Birthday i Sweet Freedom. Uriah Heep jest obecny na światowych scenach od ponad pięćdziesięciu lat, ma na koncie dwadzieścia cztery albumy studyjne, a w skład wchodzą obecnie gitarzysta Mick Box, klawiszowiec Phil Lanzon, wokalista Bernie Shaw, perkusista Russell Gilbrook oraz basista Dave Rimmer.

Uriah Heep odwołali trasę koncertową, w tym występ w Polsce. Jaki jest powód?

Grupa w 2019 roku obchodziła swoje pięćdziesięciolecie, niestety huczne, koncertowe obchody uniemożliwiła grupie pandemia, a zaplanowana z tej okazji trasa musiała zostać przesunięta. W jej ramach zespół miał zawitać także do Polski, jednak koncert ten ostatecznie nie dojdzie do skutku.

We wtorek 18 października formacja poinformowała, że ze względu na problemy logistyczne oraz rosnące koszty zmuszona jest odwołać część koncertów na europejskiej trasie, w tym występ w Polsce. Uriah Heep miał zagrać w naszym kraju 9 listopada w katowickim MCK, zaznaczono jednak, że muzycy i organizatorzy dołożą wszelkich starań, by znaleźć nowe, dogodne terminy, które umożliwią przełożenie odwołanych wydarzeń na przyszły rok. Informacja dla tych, którzy chcą zwrócić bilety - aby to zrobić, należy zgłosić się do punktu, w którym zakupiona została wejściówka.

Co tam w środku gra - Uriah Heep

Mając na uwadze problemy z logistyką oraz stale rosnące koszty, postanowiliśmy odwołać niektóre koncerty na europejskiej trasie. Usilnie pracujemy, aby przełożyć te wydarzenia na 2023 rok - brzmi oświadczenie Uriah Heep.