KOLEJNY koncert Rogera Watersa odwołany! W tle oskarżenia o antysemityzm

i

Autor: ILYAS TAYFUN SALCI/AFP/East News Koncert Rogera Watersa w Niemczech odwołany

KOLEJNY koncert Rogera Watersa odwołany! W tle oskarżenia o antysemityzm

2023-02-27 10:14

Roger Waters naprawdę nie ma od dłuższego czasu dobrej passy. Muzyk nie zaprzestaje wygłaszać co raz to nowych, zaskakujących, wręcz szokujących sądów. Wygląda jednak na to, że coraz większej ilości osób się to po prostu ulewa. KOLEJNY już koncert muzyka z trasy, która zbliża ku Europie, został odwołany.

Roger Waters to obecnie jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci ze świata muzyki ostatnich miesięcy. Muzyk od zawsze chętnie wypowiadał się na różnego rodzaju tematy społeczno-polityczne, co przyjmowane było różnie przez jego fanów, jednak pewna granica została przekroczona w ubiegłym roku. Waters zaczął wygłaszać szokujące sądy na temat wciąż toczącej się rosyjskiej wojny na terenie Ukrainy. Kompozytor zwrócił się do pierwszej damy tego Państwa, Ukraińców i Ukrainki nazywał nacjonalistami, otwarcie popierał Putina. W odpowiedzi na te postępowanie krakowski radny, Łukasz Wantuch, poczynił kroki, w wyniku których dwa zaplanowane na maj 2023 roku koncerty artysty w Polsce, zostały odwołane. Muzyk odpowiedział na to mówiąc, iż został źle zrozumiany, a Polaków nazywając rusofobamii, podatnymi na zachodnią propagandę. Słowa Watersa zostały zauważone przez rosyjskie władze, które... zaprosiły go, by ten przemówił w ONZ-ecie.

Roger Waters - KOLEJNY występ muzyka odwołany

Wygląda na to, że władzy kolejnego kraju również przelało się postępowanie artysty. Rada miejska miasta Frankfurt w Niemczech poinformowała o odwołaniu występu artysty, który miał się odbyć 28 maja w sali koncertowej Festhalle. Rada wydała oficjalne oświadczenie, przekazujące i uzasadniające jej decyzję. Organ władzy mógł podjąć ją podjąć, gdyż miasto posiada 60% udziałów we wspomnianym obiekcie. Jako główny powód podane zostały wypowiedzi Watersa na temat Izraela, co Rada Frankfurtu uznaje za przejaw antysemityzmu. Przekazano, że w związku z tym muzyk nie może wystąpić w Festhalle, a więc miejscu, gdzie przetrzymywano trzy tysiące Żydów, aresztowanych podczas Nocy Kryształowej w 1938 roku.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Roger Waters reaguje na decyzję Rady Miasta

Muzyk zareagował na decyzję Rady Miasta, udostępniając w swoich social mediach wideo z wypowiedzią dr Ramzy'ego Barouda, w którym ten mówi, że występ Watersa został odwołany ze względu na jego poparcie dla Palestyny, w czym ciężko doszukiwać się antysemityzmu.