Kolejna odsłona The Great White Lights. Posłuchaj singla Force of Habitat!

i

Autor: Materiały prasowe Nowość od The Great White Lights

Kolejna odsłona The Great White Lights. Posłuchaj singla "Force of Habitat"!

2023-07-04 15:18

Wrocławska kapela The Great White Lights przedstawia drugi singiel zapowiadający swój nadchodzący album. "Force of Habitat" osadza istotne wartości na tle przebojowego rock’n’rolla.

Połączenie garażowego, głośnego rocka ze współczesną nutą radiowego brzmienia to muzyczne DNA zespołu The Great White Lights, które słyszeliśmy już w poprzednim singlu — Cruisin’. W najnowszym Force of Habitat potężna fala uderzeniowa składająca się z soczystych gitarowych riffów ustąpiła miejsca nieco bardziej zachowawczemu, choć nie mniej chwytliwemu graniu, które swoje apogeum osiąga w intensywnych, szybkich refrenach. Wrocławianie serwują nam melodyjne, choć niebanalne, gitarowe granie w możliwie najlepszym wydaniu!

Najnowocześniejsi w branży? Johannes Eckerström z AVATAR / Eska Rock

Nowość od formacji!

Historia, którą niesie Force of Habitat podobnie jak w przypadku Cruisin’ odnosi się do refleksji nad przemianami, jakie zapoczątkowały w nas pierwsze okresy pandemii i związany z nimi czas lockdownów. Najnowszy singiel The Great White Lights zainspirowały liczne historie o masowo rozpadających się małżeństwach, których przedstawiciele zostali skazani na spędzanie ze sobą całego możliwego czasu. Utwór bierze pod lupę kwestie relacji, odwołując ją także do refleksji na tym, czy nasze życie toczy się we właściwym kierunku?

Utworowi towarzyszy wyjątkowy teledysk, w którym brawurową rolę odegrała wrocławska aktorka Teatru Układ Formalny, Wiktoria Czubaszek. Z kolei za wymowną okładkę, podobnie jak w poprzednim numerze, odpowiada Aleksander Bryk. Force of Habitat jest kolejną zapowiedzią drugiego albumu The Great White Lights, który ujrzy światło dzienne tej jesieni.