Powstanie biografia Pattie Boyd? Zainteresowana ma kandydatkę na odtwórczynię roli głównej

i

Autor: Keystone/Zuma/Bridgeman Images/East News Kto miałby zagrać Pattie Boyd?

Powstanie biografia Pattie Boyd? Zainteresowana ma kandydatkę na odtwórczynię roli głównej

2023-07-04 13:13

To właśnie dla niej głowy tracili najsłynniejsi rockmani lat 60. i 70. Była żoną George'a Harrisona i Erica Claptona, ich muzą, która zainspirowała najsłynniejsze rockowe numery, ze słynną "Laylą" na czele. Pattie Boyd z pewnością zasługuje na własną filmową biografię. Sama zainteresowana również jest takiego zdania!

Pattie Boyd dziś cieszy się statusem prawdziwej ikony. Na początku lat 60. rozpoczęła karierę modelki, pozowała dla tak kultowych tytułów, jak "Vogue", "Vanity Fair", "Elle", a jej styl naśladowały kobiety na całym świecie. W 1964 roku Pattie poznała George'a Harrisona, a związek z jednym z Beatlesów sprawił, że jej sława znacznie wzrosła. Para była jedną z najsłynniejszych w Londynie tamtych lat. Już w latach 70. Pattie zaczęła zajmować się fotografią na rzecz modelingu. Oczywiście Boyd znana jest nie tylko ze swojej pracy, ale także związków. Pattie i George rozstali się w 1974 roku, po wcześniejszym romansowaniu, Boyd z Ronniem Woodem, Harrison z jego żoną, Krissie. Pod koniec lat 60. amantem modelki został bliski przyjaciel jej, wtedy jeszcze męża, Eric Clapton. Pattie odrzuciła jego zaloty, a gitarzysta popadł w uzależnienie, para połączyła się ostatecznie po rozstaniu Boyd z Harrisonem i wzięła ślub w 1979 roku. To właśnie modelka jest bohaterką legendarnego utworu Layla z 1970 roku, będącym swoistym wyznaniem miłosnym. Para rozstała się jednak, w obliczu oskarżeń o zdrady, uzależnienia i przemoc, w 1989 roku.

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

Powstanie film o Pattie Boyd?

Nie da się ukryć, życiorys Pattie Boyd to gotowy materiał na scenariusz filmowy - takiego właśnie zdania jest sama zainteresowana! 79-letnia była modelka w rozmowie z "Daily Mailpowiedziała, że to już naprawdę ten moment, by pomyśleć o takiej produkcji, gdyż ona sama chciałaby mieć coś do powiedzenia w jej sprawie. Okazuje się, że Pattie ma już kandydatkę do wcielenia się w główną rolę - Boyd chciałaby, aby na wielkim ekranie odegrała ją jedna z najpopularniejszych współczesnych wokalistek muzyki pop, Taylor Swift!