Kirk Hammett wskazał swój ulubiony album Metalliki: “Jestem zaskoczony tym, jak dziś brzmi”

i

Autor: Invision/Invision/East News Który album Metalliki Kirk Hammett ceni najbardziej?

Kirk Hammett wskazał swój ulubiony album Metalliki: “Jestem zaskoczony tym, jak dziś brzmi”

2023-04-08 22:01

W sobotę 1 kwietnia minęło dokładnie czterdzieści lat, od chwili, kiedy Kirk Hammett dostał telefon z zaproszeniem na przesłuchanie do Metalliki. Od tamtej pory gitarzysta jest nieodłączną częścią legendarnego zespołu, który przygotowuje się do wydania nowej płyty. Nim jednak to nastąpi, muzyk zdecydował się wskazać, który krążek z repertuaru Metalliki ceni najbardziej.

Kirk Hammett został członkiem Metalliki dokładnie czterdzieści lat temu. Muzyk odebrał telefon z zaproszeniem na przesłuchanie 1 kwietnia 1983 roku, a już dziesięć dni później udał się do Nowego Jorku., gdzie bardzo szybko stało się jasne, że to właśnie on zastąpi w składzie Dave'a Mustaine'a. Kirk brał udział w nagraniach wszystkich płyt Metalliki, począwszy od debiutanckiego Kill 'Em All, aż po nadchodzący 72 Seasons, który ukaże się już w piątek 14 kwietnia. Okazuje się, że gitarzysta ma swój ulubiony projekt z całej dyskografii grupy. 

Metallica - 5 ciekawostek o albumie "Master of Puppets" | Jak dziś rockuje?

Który album Metalliki najbardziej ceni Kirk Hammett?

Muzyk udzielił wywiadu dla "Rock Candy" w którym to wprost wskazał kultowy Master of Puppets z 1986 roku jako ten, który lubi najbardziej z całego repertuaru Metalliki. Kirk powiedział, że jest zaskoczony, że słuchając płyty po tylu latach wciąż brzmi ona tak dobrze pod względem technicznym. Hammett nie ukrywa, że już podczas nagrań płyty, cały zespół miał wrażenie, że powstaje coś ważnego, szczególnego, co wyróżniało się na tle innych. 

Bardzo dużo muzyki z tamtych czasów brzmi teraz tak samo albo podobnie. Ale tak naprawdę na "Master of Puppets" nie ma nic, co datowałoby go na konkretny okres – pod względem brzmienia, produkcji, nagrań. "Master of Puppets" to mój ulubiony ze wszystkich albumów, jakie kiedykolwiek nagraliśmy - przyznał Kirk.