Kings of Leon

i

Autor: Materiały prasowe

Kings of Leon powraca! Singlowa zapowiedź nowej płyty i światowa trasa koncertowa!

2024-02-22 18:09

Nagrodzony Grammy, multiplatynowy zespół Kings Of Leon rozpoczyna 2024 r. od wielkich ogłoszeń. Grupa związała się z Capitol Records i to właśnie nakładem tej wytwórni 10 maja ukaże się dziewiąty album zespołu zatytułowany „Can We Please Have Fun”. Pierwszym singlem jest zilustrowany porywającym klipem utwór „Mustang”, który nadaje tempo całej płycie.

Grupa ogłosiła również światową trasę koncertową. Począwszy od 14 sierpnia zespół da 26 koncertów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Za produkcję tournée po Ameryce Północnej odpowiada Live Nation. Zespół szykuje się także do koncertów w innych zakątkach świata. 30 czerwca zespół wystąpi w londyńskim Hyde Parku. Kolejne daty poznamy wkrótce.

Zgodnie z tym co sugeruje tytuł, „Can We Please Have Fun” jest dokumentem przedstawiającym jeden z największych rock’n’rollowych zespołów naszych czasów, który nieustannie próbuje nowych rzeczy i świetnie się przy tym bawi. Nagrany w studiu Dark Horse w Nashville pod okiem Kida Harpoona (Harry Styles, Florence + The Machine) album pokazuje nowe oblicze Kings Of Leon. Zespół z jednej strony wraca na tej płycie do swoich szorstkich początków, ale z drugiej ma do zaoferowania wiele nowego. Fani usłyszą na „Can We Please Have Fun” zespół zjednoczony w wizji i celu, wolny od wszelkich oczekiwań i nagrywający płytę, którą – jak deklarują jego członkowie – zawsze chcieli stworzyć.

Nigdy wcześniej nie bawiłem się tak dobrze przy nagrywaniu płyty – deklaruje Caleb. Nathan dodaje: – To tak, jakbyśmy pozwolili sobie na muzyczną wrażliwość. Uwielbiam, gdy zespół rockowy nie wstydzi się przyznać, że nie każda piosenka musi być głośna na maksa. 

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Od swojego debiutu w 2003 r. Kings Of Leon wydali osiem albumów: „Youth & Young Manhood” (2003), „Aha Shake Heartbreak” (2004), „Because of the Times” (2007), „Only by the Night” (2008), „Come Around Sundown” (2010), „Mechanical Bull” (2013), „WALLS” (2016) i „When You See Yourself” (2021), które sprzedały się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie. Kolejnych 40 milionów Caleb (gitara i wokal), Nathan (perkusja), Jared (bas) i Matthew (gitara) Followilowie „dołożyli” sprzedażą singli. Grupa ma na koncie wiele platynowych płyt, pięć singli notowanych na Billboard Hot 100. Każdy z wydanych przez Kings Of Leon krążków był notowany na liście Billboard Top 200, a jeden z nich – „WALLS” – dotarł na sam szczyt notowania. Zespół był ośmiokrotnie nominowany do Grammy i ma na koncie trzy statuetki, a do tego nagrody NME, BRIT i Juno. Artyści koncertowali na całym świecie, występując na największych i najbardziej prestiżowych festiwalach, w tym na Lollapaloozie, Glastonbury czy Bonnaroo.

Sprawdź się w quizie o Pearl Jam!

Co wiesz o Pearl Jam? Quiz o jednej z kluczowych dla grunge'u grup

Pytanie 1 z 10
Jak początkowo miała się nazywać grupa?
Paweł Krawczyk z HEY, o dźwiękach, które towarzyszą muzykowi w trasie. KAWAŁKI MOJEGO ŻYCIA