Kim Gordon

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Danielle Neu Kim Gordon wyda drugi solowy album! Tak brzmi jego pierwsza zapowiedź, "Bye Bye"

muzyczne nowości

Kim Gordon prezentuje nowy solowy album! "The Collective" to materiał na murowany klasyk!

2024-03-11 14:26

Nagrany w rodzinnym Los Angeles "The Collective" jest następcą jej pełnometrażowego debiutu "No Home Record" z 2019 roku i kontynuacją współpracy z producentem Justinem Raisenem (Lil Yachty, John Cale, Yeah Yeah Yeahs, Charli XCX, Yves Tumor), wraz z dodatkową produkcją Anthony'ego Paula Lopeza. Album rozwija ich wspólne budowanie muzycznego świata z surowymi, 'popsutymi', dubowymi i trapowymi podkładami Raisina, które stanowią konstrukcje dla intuicyjnych kolaży słownych Gordon i jej chwytliwych mantr.

Od czasu powstania przełomowego Sonic Youth na początku lat 80-tych, Kim Gordon pozostaje na styku muzyki, sztuki i (ostatnio) książek i filmu. Zadebiutowała na 1. miejscu listy bestsellerów NY Times z pamiętnikiem 'Girl In A Band' z 2015 roku, zagrała w filmie "Don't Worry, He Won't Get Far On Foot" z 2018 roku, którego reżyserem jest Gus Van Sant. Wraz z Billem Nacem występowała jako Body/Head  i otworzyła wiele indywidualnych wystaw w renomowanych muzeach na całym świecie.

Wydany w 2019 roku debiutancki album Kim Gordon "No Home Record" zyskał szerokie uznanie krytyków, w tym „The New York Times”, The Guardian, Sunday Times, Vogue, Vanity Fair  i Pitchfork. Materiał zagrany na żywo z pełnym zespołem zadebiutował na festiwalu muzycznym BBC 6 w Londynie tuż przed wybuchem pandemii. W ostatnim czasie grała na wybranych festiwalach, w tym Riot Fest, Primavera i Corona Capital.

Dorobek artystyczny Gordon od czasu "No Home Record" obejmuje książkę/album/artystyczny pamiętnik "No Icon" (wyd.Rizzoli), singiel z byłym frontmanem Dinosaur Jr. J Mascisem, wystawę jej obrazów w nowojorskiej galerii sztuki 303, zlecenie The Museum im Bellpark w Kriens w Szwajcarii, które było zrealizowane we współpracy z artystką Josephine Pryde oraz taneczno-muzyczny występ sceniczny z choreografem Dimitrim Shamblesem. Ponadto Gordon zorganizowała publiczną wyprzedaż swojej kultowej garderoby, z której cały dochód został przeznaczony na Downtown Women's Center w Los Angeles.

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Kim Gordon na Open'er Festival 2024!

Kim Gordon będzie jedną z gwiazd Open'er Festival 2024! Artystka zagra na Alter Stage 3 lipca!

Sprawdź, na które nadchodzące koncerty czekamy najbardziej!