Killing Joke wydaje „Lord of Chaos” na LP

i

Autor: Gonzales Photo/Avalon/REPORTER Niespodzianka od Killing Joke!

Killing Joke wydaje „Lord of Chaos” na LP

2022-09-30 10:42

„Lord of Chaos” to pierwszy, nowy materiał Killing Joke od 7 lat, na dodatek nagrany w oryginalnym składzie. EP-ka stanowi powrót do korzeni i bardziej punkowego stylu kapeli, przepełnionego surowym gniewem i dokumentującego burzliwe czasy, w których przyszło nam żyć. Wydawnictwo jest już dostępne na LP, w kilku formatach.

Killing Joke to angielska post-punkowa kapela, której początki sięgają końca lat 70. Zespół miał znaczący wpływ na rozwój industrialu, wprowadzając do swojej muzyki elementy elektroniki, synth-popu czy rocka gotyckiego. Do inspiracji Killing Joke przyznają się muzycy takich zespołów jak Metallica, Nirvana, Nine Inch Nails czy Soundgarden. W bogatej dyskografii grupy najwyżej cenione pozycje to te najbardziej alternatywne, bezkompromisowe czy wręcz bliskie do metalu, jak genialna „Pandemonium”, „Extremities, Dirt And Various Repressed Emotions” czy nagrana z Dave’em Grohlem za perkusją „Killing Joke”. Największy sukces formacja odniosła dzięki płycie „Night Time” i singlowi „Love Like Blood”.

EskaROCK Live! - Organek - Doppelgänger

Killing Joke wydaje „Lord of Chaos” na LP!

„Lord of Chaos” to pierwszy, nowy materiał Killing Joke od 7 lat, na dodatek nagrany w oryginalnym składzie. EP-ka stanowi powrót do korzeni i bardziej punkowego stylu kapeli, przepełnionego surowym gniewem i dokumentującego burzliwe czasy, w których przyszło nam żyć. Formaty LP (w tym przezroczyste i ciemnozielone) można kupić tutaj. Okładkę "Lord of Chaos" przygotował , odpowiedzialny za niektóre z najsłynniejszych grafik kapeli.

"Szósty zmysł" - jak dobrze pamiętasz film z Brucem Willisem? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się były pacjent Malcolma, którego poznajemy w scenie otwierającej?