Iron Maiden - nadchodzi rocznicowa reedycja winyla The Number of the Beats! Kiedy premiera wydawnictwa?

i

Autor: Screen z YouTube/Iron Maiden Wznowienie kultowego albumu Iron Maiden

Iron Maiden - nadchodzi rocznicowa reedycja winyla "The Number of the Beast"! Kiedy premiera wydawnictwa?

2022-09-30 12:52

"The Number of the Beast" to jeden z najbardziej kultowych albumów Iron Maiden. W marcu tego roku minęło dokładnie czterdzieści lat od premiery płyty, a muzycy postanowili z tej okazji zorganizować niespodziankę dla swoich fanów! Jeszcze w tym roku ukaże się rocznicowa reedycja wydania na winylu tego krążka - na trackliście są pewne zmiany!

We wrześniu 1981 roku do Iron Maiden dołączył nowy wokalista - znany z grupy Samson Bruce Dickinson. Formacja natychmiast zaczęła koncertować, grając przy tym zupełnie nowe numery, które najlepiej pokazały, w którą stronę zmierzają ze swoją twórczością. W styczniu następnego roku oficjalnie rozpoczęły się prace nad krążkiem, który ostatecznie został wydany 22 marca 1982 roku pod tytułem The Number of the Beast. Płyta odniosła ogromny sukces komercyjny, spotkała się z uznaniem krytyków, a także sprzeciwem konserwatystów, którzy zarzucali muzykom satanizm. The Number of the Beast wskazywany jest dziś jako jeden z najważniejszych heavy metalowych albumów wszech czasów. W tym roku minęło równo czterdzieści lat od premiery tej płyty, a muzycy przygotowali z tej okazji sporą niespodziankę dla fanów!

Iron Maiden - nadchodzi rocznicowa reedycja winyla "The Number of the Beast"!

Już 18 listopada ukaże się specjalne, rocznicowe wydanie albumu na winylu! Wydawnictwo to zapowiada się na prawdziwy rarytas dla fanów, a to ze względu na pewne zmiany w trackliście - wydanie to dało muzyków szansę na umieszczenie we właściwym miejscu na albumie numeru Total Eclipse, który, choć nagrany z myślą o The Number of the Beast, to ostatecznie został z niego wyrzucony na rzecz Gangland. Na box złożą się łącznie trzy winyle: po raz pierwszy w tym formacie wydany zostanie także album koncertowy Beast Over Hammersmith, będący zapisem występu w Hammersmith Odeon w ramach trasy "The Beast on the Road" w 1982 roku.

Within Temptation o koncertowaniu z Iron Maiden

The Number of the Beast - wydanie rocznicowe, tracklista

DISC 1 – The Number Of The Beast

 1. "Invaders"
 2. "Children Of The Damned"
 3. "The Prisoner"
 4. "22 Acacia Avenue"
 5. "The Number Of The Beast"
 6. "Run To The Hills"
 7. "Total Eclipse"*
 8. "Hallowed Be Thy Name"

DISC 2 – Beast Over Hammersmith

 1. "Murders In The Rue Morgue"
 2. "Wrathchild"
 3. "Run To The Hills"
 4. "Children of The Damned"
 5. "The Number Of The Beast"
 6. "Another Life"
 7. "Killers"
 8. "22 Acacia Avenue"
 9. "Total Eclipse"
 10. "Transylvania"

DISC 3 – Beast Over Hammersmith

 1. "The Prisoner"
 2. "Hallowed Be Thy Name"
 3. "Phantom Of The Opera"
 4. "Iron Maiden"
 5. "Sanctuary"
 6. "Drifter"
 7. "Running Free"
 8. "Prowler"

Na tym winylowym wydaniu po raz pierwszy mamy szansę umieścić „Total Eclipse” we właściwym miejscu na albumie. Nie udało nam się tego zrobić z powodu szalonego pośpiechu, kiedy kończyliśmy płytę i musieliśmy wydać „Run to the Hills” jako singiel jeszcze przed trasą i zasadniczo musieliśmy wybrać jego stronę B spośród "Gangland" i "Total Eclipse" i wybraliśmy niewłaściwie, naprawdę! Myślę, że "Total Eclipse" jest mocniejszym numerem i album byłby jeszcze mocniejszy, gdyby się na nim znalazł - komentuje Steve Harris.

Iron Maiden - nadchodzi rocznicowa reedycja winyla The Number of the Beats! Kiedy premiera wydawnictwa?

i

Autor: BMG Zawartość boxu