Keith Richards oddał hołd Lou Reedowi. Szykuje się wyjątkowy album

i

Autor: Evan Agostini/Invision/East News, Wikimedia Commons/Man Alive!

Wiadomości

Keith Richards oddał hołd Lou Reedowi. Szykuje się wyjątkowy album

Jak oddawać hołd, to tylko w taki sposób. Keith Richards opublikował w sieci swoją wersję utworu "I’m Waiting For The Man" z repertuaru The Velvet Underground. Zapowiada ona wyjątkowy album ku pamięci Lou Reeda, który zmarł w 2013 roku.

Keith Richards oddał hołd Lou Reedowi

Keith Richards, gitarzysta formacji The Rolling Stones, opublikował nowy utwór. Nie jest to może premierowa kompozycja, ale artysta przygotował przeróbkę "I’m Waiting For The Man" z repertuaru The Velvet Underground. Wspomniany utwór znalazł się na kultowym debiutanckim albumie grupy z 1967 roku.  

Kower Richardsa zapowiada natomiast płytę "The Power of the Heart: A Tribute to Lou Reed". Wydawnictwo w hołdzie nieżyjącemu już artyście ukaże się na rynku 20 kwietnia. Z utworem możecie zapoznać się poniżej. 

Na wspomnianym krążku łącznie znajdzie się 12 utworów. Na płycie zaśpiewają także m.in. Rosanne Cash, Angel Olsen, Lucinda Williams czy Joan Jett. 

Oto szczegółowa tracklista albumu "The Power of the Heart: A Tribute to Lou Reed":

 1. Keith Richards - I’m Waiting for the Man
 2. Maxim Ludwig, Angel Olsen - I Can’t Stand It
 3. Rufus Wainwright - Perfect Day
 4. Joan Jett and the Blackhearts - I'm So Free
 5. Bobby Rush - Sally Can’t Dance
 6. Rickie Lee Jones - Walk on the Wild Side
 7. The Afghan Whigs - I Love You, Suzanne
 8. Mary Gauthier - Coney Island Baby
 9. Lucinda Williams - Legendary Hearts
 10. Automatic - New Sensations
 11. Rosanne Cash - Magician
 12. Brogan Bentley - The Power of the Heart

Dla mnie Lou się wyróżniał. Był prawdziwy. Był kimś ważnym dla amerykańskiej muzyki i w ogóle muzyki. Tęsknię za nim i za jego psem – tak zmarłego w 2013 roku artystę wspomina Keith Richards. 

Radio Eska Rock: 10 złotych myśli klasyków rocka. To ponadczasowe sentencje

Lou Reed odszedł w wieku 71 lat. Przyczyną jego śmierci były powikłania po zabiegu przeszczepu wątroby, który przeszedł kilka miesięcy wcześniej. Muzyczną karierę zaczynał w latach sześćdziesiątych jako wokalista i gitarzysta formacji The Velvet Underground. Po odejściu z grupy, zaczął działać solowo. Pod własnym nazwiskiem nagrał ponad 20 albumów. Nawiązał także głośną współpracę z Metalliką. Jego dorobek zamyka właśnie album "Lulu", z października 2011 roku, który stworzył z najsłynniejszym metalowym zespołem świata. 

5 ciekawostek o albumie "Goats Head Soup" The Rolling Stones: