John Lydon po raz pierwszy od śmierci żony. Muzyk zapowiedział nowy album Public Image Ltd

i

Autor: Andy Sturmey/Photoshot/REPORTER Public Image Ltd wyda nową płytę

John Lydon po raz pierwszy od śmierci żony. Muzyk zapowiedział nowy album Public Image Ltd

2023-04-13 10:53

W ubiegłym tygodniu John Lydon podzielił się z opinią publiczną tragiczną informacją. Po długiej walce z chorobą zmarła jego ukochana żona, Nora Forster. Muzyk, choć pogrążony w smutku i żałobie, spełnia słowo, które złożył swoim fanom. Jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy najnowszy album Public Image Ltd!

Pod koniec lat 70. John Lydon, były wokalista zespołu Sex Pistols, obecnie lider i frontman grupy Public Image Ltd, pozostawał w związku małżeńskim z Norą Forster, dziedziczką dużego, niemieckiego wydawnictwa. W 2018 roku muzyk poinformował, że u jego żony zdiagnozowano chorobę Alzheimera, dwa lata później zaś powiedział w jednym z wywiadów, że jej stan jest na tyle poważny, że pozostaje on opiekunem na pełen etat. W kwietniu b.r. Nora przegrała walkę z chorobą i zmarła w wieku 80 lat. Muzyk nie ukrywał przed opinią publiczną swojego smutku, kilka dni po przekazaniu tragicznych wieści, oficjalne zapowiedział jednak, że mimo wszystko zamierza wywiązać się z obietnicy, danej fanom.

Sex Pistols – 5 ciekawostek o albumie "Never Mind the Bollocks, Here’s the Sex Pistols" | Jak dziś rockuje?

Nietypowy powrót Public Image Ltd

W styczniu tego roku legenda post punkowego grania zaszokowała fanów, gdy ogłosiła, że zamierza wystartować w konkursie Eurowizji! Public Image Ltd wzieli udział w irlandzkich preselekcjach z utworem, zatytułowanym Hawaii, który John zadedykował swojej, nieżyjącej już, małżonce. Choć zespołowi nie udało się dostać do głównego konkursu, to od samego początku było wiadomo, że ten zamierza wydać w tym roku nowy album - właśnie poznaliśmy jego szczegóły!

Kiedy ukaże się nowy album zespołu?

Zespół poinformował, że wydawnictwo zostało zatytułowane End of the World i ukaże się 11 sierpnia! John napisał w opublikowanym oświadczeniu, że wydanie albumu jest także formą wypełnienia obietnicy, którą złożył żonie - cała płyta została jej zadedykowana. Wraz z przekazaniem wieści o premierze albumu, grupa podzieliła się ze światem nowym singlem - posłuchaj utworu Penge poniżej!

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę rockową lat 70? QUIZ! Queen, Led Zeppelin, Pink Floyd i inne klasyki

Pytanie 1 z 10
Cover utworu jakiego artysty pojawił się na albumie "All Things Must Pass" George'a Harrisona?