John Lydon po raz pierwszy od śmierci żony. Muzyk zapowiedział nowy album Public Image Ltd

i

Autor: Andy Sturmey/Photoshot/REPORTER Public Image Ltd wyda nową płytę

Nowy album Public Image Ltd już jest! "End of the World" to hołd dla zmarłej żony Johna Lydona!

2023-08-11 10:06

Na początku kwietnia tego roku John Lydon podzielił się z opinią publiczną tragiczną informacją. Po długiej walce z chorobą zmarła jego ukochana żona, Nora Forster. Muzyk, choć pogrążony w smutku i żałobie, spełnia słowo, które złożył swoim fanom. Nowy album Public Image Ltd, "End of the World", jest już dostępny!

Od końca lat 70. John Lydon, były wokalista zespołu Sex Pistols, obecnie lider i frontman grupy Public Image Ltd, pozostawał w związku małżeńskim z Norą Forster, dziedziczką dużego, niemieckiego wydawnictwa. W 2018 roku muzyk poinformował, że u jego żony zdiagnozowano chorobę Alzheimera, dwa lata później zaś powiedział w jednym z wywiadów, że jej stan jest na tyle poważny, że pozostaje on opiekunem na pełen etat. W kwietniu b.r. Nora przegrała walkę z chorobą i zmarła w wieku 80 lat. Muzyk nie ukrywał przed opinią publiczną swojego smutku, kilka dni po przekazaniu tragicznych wieści, oficjalne zapowiedział jednak, że mimo wszystko zamierza wywiązać się z obietnicy, danej fanom.

Sex Pistols – 5 ciekawostek o albumie "Never Mind the Bollocks, Here’s the Sex Pistols" | Jak dziś rockuje?

Nietypowy powrót Public Image Ltd

W styczniu tego roku legenda post punkowego grania zaszokowała fanów, gdy ogłosiła, że zamierza wystartować w konkursie Eurowizji! Public Image Ltd wzięli udział w irlandzkich preselekcjach z utworem, zatytułowanym Hawaii, który John zadedykował swojej, nieżyjącej już, małżonce. Choć zespołowi nie udało się dostać do głównego konkursu, to od samego początku było wiadomo, że ten zamierza wydać w tym roku nowy album.

Kiedy ukaże się nowy album zespołu?

W połowie kwietnia, raptem tydzień po śmierci Nory, zespół ogłosił, że wydawnictwo zostało zatytułowane End of the World. John napisał w opublikowanym oświadczeniu, że wydanie albumu jest także formą wypełnienia obietnicy, którą złożył żonie - cała płyta została jej zadedykowana. Wraz z przekazaniem wieści o premierze albumu, grupa podzieliła się ze światem pierwszym singlem, Penge.

Nowy album Public Image Ltd jest już dostępny! Krążek ukazał się na rynku w piątek 11 sierpnia i złożyło się na niego łącznie osiem utworów. Wydawnictwo jeszcze przed oficjalną premierą zyskiwało bardzo dobre opinie krytyków.

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę rockową lat 70? QUIZ! Queen, Led Zeppelin, Pink Floyd i inne klasyki

Pytanie 1 z 10
Cover utworu jakiego artysty pojawił się na albumie "All Things Must Pass" George'a Harrisona?