John Lennon - zabójca artysty po raz kolejny składa wniosek o przedterminowe zwolnienie. Czy mężczyzna ma szansę na opuszczenie więzienia?

i

Autor: AKPA/EAST NEWS Czy Mark Chapman wyjdzie na wolność?

John Lennon - zabójca artysty złożył wniosek o przedterminowe zwolnienie. Znana jest decyzja sądu w tej sprawie

2022-09-13 15:16

W tym roku miną 42 lata od śmierci Johna Lennon. Eks Beatles, utalentowany muzyk, autor tekstów, artysta i działacz społeczny został zamordowany przez swojego fana, Marka Davida Chapmana. Mężczyzna przyznał się do zbrodni, został uznany przez sąd za jednostkę zagrażającą społeczeństwu i skazany na dożywocie. Od tamtej pory zabójca kilkukrotnie składał wniosek o przedterminowe zwolnienie z więzienia - właśnie podjął kolejną próbę. Znana jest już decyzja sądu w tej sprawie.

John Lennon zyskał sławę, uznanie i rozpoznawalność jako członek legendarnej grupy The Beatles. Muzyk dał się poznać jako niezwykle utalentowany autor tekstów i kompozytor. Po rozwiązaniu zespołu, z powodzeniem prowadził karierę solową, w ramach której wydał trzy eksperymentalne płyty z Yoko Ono oraz siedem albumów studyjnych, w tym mające dziś status kultowych John Lennon/Plastic Ono Band, Imagine, Rock 'n' Roll Double Fantasy. Życie Lennona zostało jednak w sposób nagły przerwane - 8 grudnia 1980 roku artysta został zamordowany przez swojego fana, Marka Davida Chapmana. Mężczyzna tłumaczył, że zdecydował się na ten przerażający czyn, ponieważ sam chciał stać się sławny. Chapman został uznany za niepoczytalnego i skazany na dożywocie. W 2000 roku mężczyzna uzyskał prawo do zwolnienia warunkowego, od tamtej pory złożył wniosek w tej sprawie aż 11 razy, jednak za każdym razem otrzymywał odpowiedź odmowną. Chapman właśnie podjął kolejną próbę.

Mark Chapman złożył wniosek o przedterminowe zwolnienie z więzienia. Znana jest decyzja sądu

Na początku września mężczyzna po raz dwunastu już zwrócił się do sądu z prośbą o rozpatrzenie jego wniosku o przedterminowe zwolnienie. Znana jest już decyzja sądu w sprawie - okazuje się, że Chapmanowi po raz dwunasty odmówiono zwolnienia warunkowego. Mężczyzna będzie mógł złożyć kolejny wniosek za niecałe dwa lata, w lutym 2024 roku. W najbliższym czasie do mediów najprawdopodobniej trafi transkrypcja z ostatniego przesłuchania mordercy. W tym sprzed dwóch lat stwierdził on, że jego czyn był "podły" i zdaje sobie sprawę z tego, że może pozostać w więzieniu do końca życia. Powiedział także, że zamordował Lennona, ponieważ kierowała nim chęć zdobycia sławy.

Co tam w środku gra - Jelonek

Co popycha ludzi do zbrodni?

Posłuchaj podcastu "ZŁO - Zbrodnia, Łowca, Ofiara'.

Listen to "Charles Manson - seryjny morderca, który sam nigdy nie zabił. [ZŁO-Zbrodnia, Łowca, Ofiara]" on Spreaker.