Jen Majura po Evanescence - gitarzystka założyła nowy zespół! Grupa wydała debiutancki singiel!

i

Autor: Screen z Instagrama/jen_majura - fot. Dirk Behlau Jen Majura w nowym zespole po wyrzuceniu z Evanescence

Jen Majura po Evanescence - gitarzystka założyła nowy zespół! Grupa wydała debiutancki singiel!

2023-03-29 9:52

Niedługo minie rok, odkąd Jen Majura została zmuszona do tego, by pożegnać się graniem w Evanescence. Gitarzystka została dosłownie wyrzucona ze składu i nawet nie kryła z tego powodu żalu, nie ukrywała przy tym, że pracuje nad nowym projektem. Właśnie poznaliśmy jego szczegóły - powitajcie grupę How We End!

Już w maju minie rok, odkąd zespół Evanescence wydał oświadczenie, informujące o zmianach w składzie. Przekazano, że ze składem pożegnała się wieloletnia gitarzystka Jen Majura, która pojawiła się chociażby na albumie The Bitter Truth. Jej miejsce w formacji zajął dotychczasowy basista, Tim McCord, a skład uzupełniła znana z grupy Sick Puppies basistka Emma Anzai. Z oświadczenia wynikało, że grupa i Jen rozstali się w zgodzie - kilka tygodni później jednak Majura wydała własne oświadczenie, w którym zdradziła, że tak naprawdę została wyrzucona z zespołu. Na początku tego rok Jen udzieliła wywiadu, w którym nawet nie ukrywała, że czuje wielki żal z powodu zachowania Amy Lee i byłych kolegów z Evanescence. Skarżyła się także na komentarze w social mediach i zdradziła, że zdecydowała się ograniczyć swoją aktywność w tej przestrzeni. Gitarzystka właśnie powróciła i to w naprawdę wielkim stylu!

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Jen Majura w nowym zespole! Kim są How We End?

Gitarzystka oficjalnie poinformowała o rozpoczęciu działalności przez zespół How We End. Poza Jen tworzą go Diva Satanica z Nervosa, Jake E z Amaranthe i Tom Naumann z Primal Fear, a także basista Mitch Kunz i perkusista Adde Larsson. W wydanym komunikacie prasowym formacja określiła swoje brzmienie jako "zajebistą mieszankę ciężkich gitarowych riffów i zaprogramowanych elektronicznych wpływów, growli i chwytliwych refrenów do śpiewania". W środę 29 marca zadebiutował pierwszy singiel grupy - numer został zatytułowany My Fighting Heart.