Jen Majura o odejściu z Evanescence: Jestem już tym naprawdę zmęczona

i

Autor: Screen z Instagrama/jen_majura Była gitarzystka Evanescence wspomina odejście z zespołu

Jen Majura o rozstaniu z Evanescence: "Jestem już tym naprawdę zmęczona"

2023-01-04 11:38

W maju 2022 roku zespół Evanescence nagle znalazł się w centrum zainteresowania, Wszystko to z powodu wiadomości o odejściu ze składu gitarzystki, Jen Majury. Sama zainteresowana ogłosiła, że nie odeszła z grupy dobrowolnie, a została z niej po prostu wyrzucona. W najnowszym wywiadzie Jen powróciła pamięcią do wydarzeń sprzed kilku miesięcy.

W maju 2022 roku zespół Evanescence nagle znalazł się w centrum zainteresowania - w social mediach grupy pojawiło się oświadczenie informujące o pożegnaniu się z wieloletnią gitarzystką Jen Majurą. Pochodząca z Niemiec artystka dołączyła do składu w 2015 roku, a jej grę słychać na albumach Synthesis The Bitter Truth. Bardzo szybko okazało się, że w formacji zaszły pewne zmiany - gitarzystą został dotychczasowy basista, Tim McCord, a skład uzupełniła znana z grupy Sick Puppies basistka Emma AnzaiW oświadczeniu nie podano powodu odejścia Jen, ta jednak sama odniosła się do sprawy i opublikowała własne stanowisko wskazując, że to nie ona pożegnała się z Evanescence, lecz pozostali członkowie podjęli decyzję o zmianach. W wywiadzie dla magazynu "Revolver” liderka zespołu, Amy Lee powiedziała, że zmiana była spowodowana chęcią dokonania pewnego odświeżenia, aby utrzymac grupę w dobrej kondycji, wokalistka i autorka tekstów nie ukrywała przy tym, że decyzje te przyniosły skutek, a Evanescence w nowym składzie powoli pracuje nad czymś nowym.

Jen Majura o rozstaniu z Evanescence

Teraz to Jen udzieliła wywiadu, w którym nieco szerzej odniosła się do sytuacji sprzed kilku miesięcy. Gitarzystka nie ukrywa, że wciąż czuje duży żal z powodu decyzji Amy Lee i spółki. Majura wskazała jednak, że jej otwartość w social mediach w tym zakresie spotkała się z bardzo przykrym odbiorem - wielu odbiorców zarzuciło jej robienie z siebie ofiary na siłę. To własnie z tego powodu artystka zdecydowała się ograniczyć swoją aktywność w social mediach. Jen wprost mówi o tym, że jest już bardzo zmęczona tym, jak zareagowano na jej słowa i jak były one wyrywane z kontekstu. Majura porównała także rozstanie z zespołem do rozstania ze stałym partnerem i powiedziała, że zdecydowała się mniej korzystać z social mediów także po to, aby nie musieć widzieć tego, co aktualnie dzieje się w Evanescence, tym bardziej, że grupa jest aktualnie w trasie, a w 2023 roku minie 20 lat od premiery jej debiutu. 

Co tam w środku gra - Evanescence (The Bitter Truth)