Amy Lee o zbliżającym się 20-leciu Fallen: Mam pewien pomysł

i

Autor: Owen Sweeney / Rex Features/EAST NEWS Zespół Evanescence będzie świętować 20-lecie albumu "Fallen"?

Amy Lee o zbliżającym się 20-leciu "Fallen": "Mam pewien pomysł"

2022-11-25 13:24

W marcu przyszłego roku minie dokładnie 20 lat od premiery debiutanckiego albumu Evanescence. Nie da się ukryć, że krążek narobił bardzo dużo szumu na rynku muzycznym, uznawany jest za kluczowy album nu metalowy. Czy grupa planuje coś w związku z tak ważną rocznicą? Amy Lee, liderka formacji zdradziła, że ma pewien pomysł.

4 marca 2003 roku ukazał się debiutancki album zespołu Evanescence. Płyta Fallen od razu przyciągnęła uwagę słuchaczy i krytyków i zadebiutowała na siódmym miejscu listy Billboard 200. Miesiąc po premierze płyty ukazał się promujący ją singiel, zatytułowany Bring Me to Life - numer okazał się być wielkim hitem na całym świecie, tak jak towarzyszący mu mroczny teledysk, Zespół uzyskał pięć nominacji do nagrody Grammy, przynosząc mu ostatecznie dwa zwycięstwa: w kategorii Najlepszy nowy artysta i Najlepszy występ hard rockowy. Fallen uznawany jest za jeden z najbardziej wpływowych albumów rockowych w historii i kluczowy krążek dla dla bijącego rekordy popularności na początku lat 2000. nu metalu.

Amy Lee o zbliżającym się 20-leciu "Fallen": "Mam pewien pomysł"

W przyszłym roku minie więc dokładnie dwadzieścia lat od premiery debiutanckiego albumu Evanescence. Zespół jest obecny na rynku od 1995 roku (z krótką przerwą w latach 2013-2015), a jego stałą członkinią i liderką od samego początku jest Amy Lee. Artystka udzieliła wywiadu Rock Sound, w którym została zapytana o to, czy formacja ma już jakieś plany na świętowanie tej wyjątkowej rocznicy. Amy powiedziała wprost, że ma pewien pomysł, który będzie wymagał trochę pracy. Wokalistka nie ukrywała jednak, że nie chodzi o trasę koncertową. Mimo wszystko liderka zespołu nie zdecydowała się zdradzić szczegółów, zaznaczyła jednak, że fani na pewno będą zadowoleni.

Co tam w środku gra - Evanescence (The Bitter Truth)

Mam pewien pomysł. Będzie to wymagało trochę pracy. Ale myślę, że prawdopodobnie nie będzie to coś, czego wszyscy się spodziewają. Myślę, że wszyscy po prostu myślą: „Och, dlaczego nie zrobisz trasy, na której zagracie cały album”. Zagraliśmy już tyle koncertów, że wolałabym zrobić coś, co dla mnie… nie wiem. Nie chcę tego zdradzać, na wypadek gdyby nie wyszło. Może nic nie zrobię. Nie oczekuj niczego, a jeśli coś zrobię, będziesz bardzo, bardzo wdzięczny - powiedziała Amy w wywiadzie.

Within Temptation i Evanescence wystąpią w Gliwicach

Już 5 grudnia w Gliwicach wystąpi zespół Evanescence! Grupa zagra w ramach wspólnej trasy z zespołem Within Temptation.