Jason Bonham jest w posiadaniu niewydanych nigdy taśm Led Zeppelin! Ujrzą światło dzienne?

i

Autor: Dennis Van Tine/LFI/Photoshot/REPORTER Co z archiwalnymi nagraniami Led Zeppelin?

Jason Bonham jest w posiadaniu niewydanych nigdy taśm Led Zeppelin! Ujrzą światło dzienne?

2023-03-29 13:04

Prawdą jest, że klasyczne zespoły mają archiwa pełne nigdy niewydanego materiału, który tylko czeka na to, by go wydać. Coraz więcej gwiazd sięga jednak do skarbca i wyjmuje prawdziwe perełki na światło dzienne, co szczególnie cieszy fanów. Okazuje się, że w posiadaniu prawdziwego skarbu jest Jason Bonham, syn zmarłego perkusisty Led Zeppelin!

W latach 70. zespół Led Zeppelin cieszył się mianem jednego z największych na świecie. Formacja wydawała kolejne albumy, które budziły zainteresowanie słuchaczy i zachwyt krytyków, a także koncertowała na całym świecie, przyciągając na swoje występy prawdziwe tłumy. Grupa miała ogromny wpływ na brzmienie muzyki hard rockowej, jak żadna wcześniej łącząc klasyczny klimat rocka z bluesem. Zespół zakończył działalność w 1980, wraz ze śmiercią swojego perkusisty, Johna Bonhama. W kolejnych latach formacja spotkała się jeszcze kilkukrotnie, a rolę perkusisty pełnił wtedy zazwyczaj Jason Bonham. Okazuje się, że muzyk jest w posiadaniu bardzo cennego dla fanów Led Zeppelin materiału.

Led Zeppelin - 5 ciekawostek o albumie "Led Zeppelin IV" | Jak dziś rockuje?

Czy niewydane taśmy Led Zeppelin ujrzą światło dzienne?

Perkusista był ostatnio gościem podcastu The Vinyl Guide, w którym zdradził, że całkiem niedawno natknął się na pudełko z taśmami, które należało do jego ojca. Jason jest przekonany, że znajduje się w nim także materiał Led Zeppelin, który nigdy dotąd nie ujrzał światła dziennego! Muzyk zdradził, że jego ojciec bardzo rzadko grał i nagrywał w domu, nie miał nawet odpowiedniego sprzętu Bonham powiedział, że ma zamiar na poważnie zająć się swoim znaleziskiem i sprawdzić, jakie perełki się tam znajdują, obawia się jednak, że część taśm mogła ulec zniszczeniu, będzie więc musiał zastosować odpowiednie techniki, by uchronić je przed jakimkolwiek uszkodzeniem.