Jak brzmi mash-up Coldplay i Slipknot? Świat nie jest gotowy na Viva La Psycho!

i

Autor: Larry Marano/REX/Shutterstock/EAST NEWS/Invision/Invision/East News Coldplay i Slipknot w jednym? Sprawdź "Viva La Psycho"!

Jak brzmi mash-up Coldplay i Slipknot? Świat nie jest gotowy na "Viva La Psycho"!

2022-07-13 16:08

Bill McClintock to popularny YouTuber, zajmujący się przede wszystkim tworzeniem miksów piosenek, których połączenia raczej nikt nigdy się nie spodziewał. To właśnie on odpowiada za “duety” zespołu Disturbed i grupy Los Del Río, Judas Priest, Ricka Jamesa i Journey czy Michaela Jacksona i Teda Nugenta. Twórca internetowy poszedł o krok dalej i zdecydował się pokazać światu, co wyszłoby z połączenia brzmienia Coldplay i Slipknot. Uwaga, nie jesteście gotowi na “Viva La Psycho”!

Mash-up to bardzo umiejętne połączenie ze sobą dwóch lub więcej piosenek w sposób, który daje nam zupełnie nową kompozycję. Ich autorzy zazwyczaj wykorzystują utwory, reprezentujące dwa zupełnie różne gatunki, by osiągnąć jak najbardziej zdumiewający efekt. Tworzeniem właśnie takich treści zajmuje się YouTuber Bill McClintock. Jego kanał obserwuje ponad 250 tysięcy osób - nic dziwnego! Pojawiają się na nim wyjątkowe nagrania, przedstawiające zupełnie niespodziewane połączenia takich artystów i artystek jak Elvis Presley i Marilyn Manson, Aerosmith i Aretha Franklin czy Iron Maiden i The Doors. Teraz YouTuber zaprezentował, jak brzmi połączenie Coldplay i Slipknota.

To najlepsza Chemia jaka była kiedykolwiek!” - Łukasz Drapała w Esce ROCK!

Coldknot, czyli mash-up, na który nie jesteście gotowi!

Tym razem Bill McClintock postanowił stworzyć mash-up dwóch bardzo odległych brzmieniowo zespołów, czyli Coldplay i Slipknota. Tak oto powstał utwór Viva La Psycho, czyli połączenie numerów Viva La Vida brytyjskiej formacji i Psychosocial amerykańskiej kapeli. Możecie posłuchać tej “pięknej i optymistycznej pieśni” poniżej, koniecznie z wideo, by podbić sobie te niesamowite doświadczenie!

Coldplay i Slipknot i ich kultowe numery

Viva La Vida to drugi singiel, promujący czwarty album Coldplay zatytułowany Viva la Vida or Death and All His Friends. Utwór został nagrodzony Grammy w kategorii Song of the Year. Psychosocial za to, to też drugi singiel, z tym, że pochodzący z płyty All Hope Is Gone Slipknot, która, tak jak Viva La Vida… jest czwartym wydawnictwem kapeli, tak samo zostało wydane w 2008 roku i też było nominowane do Grammy. Przypadek?

Sonda
Co myślisz o "Viva La Psycho"?