Jack White - 5 najlepszych piosenek z albumu Entering Heaven Alive. To dla nich warto posłuchać płyty

i

Autor: Screen z Instagrama/officialjackwhite Jack White - dlaczego warto poznać najnowszą płytę gitarzysty

Jack White - 5 najlepszych piosenek z albumu "Entering Heaven Alive". To dla nich warto posłuchać płyty

2022-07-22 15:17

Jack White ma za sobą bardzo pracowity okres czasu! Raptem w kwietniu ukazał się album “Fear of the Dawn”, a już trzy miesiące później artysta powrócił z kolejnym wydawnictwem. "Entering Heaven Alive" bardzo różni się od swojego poprzednika, ale to krążek, z którym zdecydowanie należy się zapoznać, ponieważ zdaje się, że właśnie mamy do czynienia z mocnym kandydatem do rockowej płyty tego roku.

Dokładnie 8 kwietnia ukazał się czwarty album studyjny Jacka White’a. Krążek Fear of the Dawn został zapowiedziany w październiku 2021 roku singlem Taking Me Back - równocześnie artysta zdradził, że w 2022 roku wyda nie jeden, a aż dwa albumy. Pierwsze wydawnictwo to dość ciekawa mieszanka brzmienia eksperymentalnego, łączącego w sobie różne gatunki, często w sposób dość nieoczekiwany dla słuchacza. Wszystko to zostało oczywiście opatrzone świetnymi partiami gitary - bądź co bądź, White uważany jest za jednego z najlepszych współczesnych gitarzystów.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

“Entering Heaven Alive”, czyli drugi album Jacka White’a, wydany w 2022 roku

Muzyk w wywiadach promujących wydawnictwa wspominał, że okres zamknięcia, spowodowany pandemią COVID-19 był dla niego niezwykle twórczy, stąd też decyzja o wydaniu w odstępie kilku miesięcy dwóch albumów. Płyta Entering Heaven Alive ukazała się nieco ponad trzy miesiące po poprzedniku. Projekty mocno się od siebie różnią - najnowszy krążek Jacka White’a to intymny zbiór folkowych pieśni, wspaniałych ballad, nabierający przez to bardzo osobistego charakteru.

5 najlepszych piosenek z albumu "Entering Heaven Alive". To dla nich warto posłuchać płyty

Czy warto w ogóle zajrzeć do tego albumu? Zdecydowanie! Zdaje się, że właśnie mamy do czynienia z jednym z najciekawszych wydawnictw tego roku. Entering Heaven Alive, choć ma swoje słabsze momenty, chociażby w postaci piosenki Queen of the Bees, to może być mocnym kandydatem do rockowej płyty 2022 roku. Oto pięć piosenek, które świadczą o tym najlepiej!

“A Tip from You To Me”

Co to jest za otwarcie albumu! Zaczyna się bardzo niewinnie, ale A Tip from You To Me bardzo szybko nabiera niesamowitego charakteru, podbijanego świetną partią gitary akustycznej. A ten chórek! Tak się powinno zachęcać słuchacza do dalszej muzycznej podróży!

“Love is Selfish”

Utwór został wydany już na początku tego roku i od razu wskazał, w którym kierunku zmierza White na lipcowym albumie. To jedna z najpiękniejszych ballad, jakie trafiły na tą płytę, z zachwycającą grą na gitarze. O tej kompozycji od samego początku powinno być zdecydowanie głośniej.

“If I Die Tomorrow”

Utrzymany w klimacie country, wydany jako czwarty singiel z Entering Heaven Alive, numer If I Die Tomorrow to kompozycja żywcem wyjęta z klasycznych amerykańskim westernów. Intymność - to zdecydowanie hasło klucz dla tego wydawnictwa i droga do największego sukcesu.

“Please God, Don’t Tell Anyone”

Dokładnie tym samym tropem, co If I Die Tomorrow idzie, co ciekawe kolejny na trackliście, Please God, Don’t Tell Anyone. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z kompozycją, której nie powstydziliby się najwięksi mistrzowie bluesa.

“I've Got You Surrounded (With My Love)”

Numer I've Got You Surrounded (With My Love) najbardziej zbliżony jest w swoim brzmieniu do wydanego w kwietniu Fear of the Dawn i do poprzednich projektów artysty. Pojawiając się w samym środku albumu, niemal jazzowy kawałek stanowi świetny pomost pomiędzy oba wydawnictwami. Szczególnie warto zwrócić uwagę na gitarę, która niemal stapia się z wokalem Jacka