Jack Sonni nie żyje. Były gitarzysta Dire Straits miał 68 lat

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Jacksonni Nie żyje były gitarzysta Dire Straits, Jack Sonni

Jack Sonni nie żyje. Były gitarzysta Dire Straits miał 68 lat

2023-09-01 10:10

Wrzesień rozpoczynamy tragiczną informacją. Media na całym świecie obiegły wieści o śmierci Jacka Sonniego - byłego gitarzysty zespołu Dire Straits. Muzyk zmarł w wieku zaledwie 68 lat. Jack Sonni był członkiem legendarnej formacji w szczytowym okresie jej kariery i brał udział w nagraniach jej najsłynniejszego albumu.

Pierwsze wieści na temat śmierci Jacka Sonniego zaczęły trafiać do mediów już w czwartek 31 sierpnia i potwierdzone zostały za pośrednictwem oficjalnych social mediów Dire Straits. Muzyk zmarł w wieku 68 lat, przyczyna jego śmierci nie została podana do wiadomości publicznej. Hołd zmarłemu gitarzyście składaja także fani legendarnej formacji.

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku

Kim był Jack Sonni?

Jack Sonni urodził się 9 grudnia 1954 roku i muzyką interesował się już od najmłodszych lat. Początkowo grał na trąbce, jednak jako 14-latek przerzucił się na gitarę. Największą rozpoznawalność i uznanie zyskał jako członek zespołu Dire Straits, w którym w latach 1984-1985 pełnił funkcję tzw. "drugiego gitarzysty". Dołączył do składu po odejściu najpierw Davida Knopflera, a następnie Hala Lindesa. Sam Mark Knopfler poprosił Sonniego o dołączenie do grupy podczas sesji nagraniowych do albumu Brothers in Arms, na którym jego grę na syntezatorze gitarowym słychać w utworze The Man's Too Strong. Jack brał także udział w trasie, promującej wydawnictwo oraz pojawił się na koncercie Live Aid w 1985 roku. Odszedł z zespołu w 1988 roku, gdy, wraz z narodzinami córek-bliźniaczek, zdecydował się zakończyć profesjonalną karierę muzyczną. Kolejno zajmował się marketingiem i karierą literacką, występował także z projektem Dire Straits Legacy, z którym w połowie września miał wyruszyć w trasę koncertową.