Nie żyje współzałożyciel Whitesnake. Bernie Marsden miał 72 lata

i

Autor: Tim Holt/Retna/Photoshot/REPORTER Nie żyje były członek zespołu Whitesnake

Nie żyje współzałożyciel Whitesnake. Bernie Marsden miał 72 lata

2023-08-28 9:39

Przykre wieści obiegły świat muzyki w weekend. W wieku 72 lat zmarł Bernie Marsden - były gitarzysta i współzałożyciel legendarnego zespołu Whitesnake. To on jest współautorem największych przebojów zespołu, w tym kultowego "Here I Go Again". Tragiczne wieści przekazał sam David Coverdale, który złożył hołd przyjacielowi.

W piątek 25 sierpnia w godzinach wieczornych czasu polskiego, w social mediach zespołu Whitesnake i Davida Coverdale'a pojawił się niezwykle przykry wpis. Poinformowano w nim, iż w wieku 72 lat zmarł Bernie Marsden - współzałożyciel i były gitarzysta formacji, a także współautor jego największych przebojów. Wokalista złożył hołd zmarłemu przyjacielowi i skierował słowa wsparcia w stronę jego rodziny. Nie jest znana przyczyna śmierci muzyka.

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku

Kim był Bernie Marsden?

Bernie Marsden urodził się 7 maja 1951 roku. Karierę muzyczną rozpoczął już jako nastolatek, a swój pierwszy profesjonalny występ dał z angielską grupą rockową UFO w 1972 roku. W kolejnych latach był członkiem zespołów Cozy Powell, Babe Ruth i  Paice Ashton Lord, dzięki czemu poznał Davida Coverdale'a. Po rozpadzie ostatniej z wymienionych formacji, Panowie powołali do życia grupę, dziś znaną na całym świecie pod nazwą Whitesnake. Marsden był jej członkiem do 1982 roku i brał udział w nagraniach pierwszej EP-ki i pięciu regularnych albumów studyjnych, w tym Saints & Sinners, z którego pochodzi przebój Here I Go Again. Po odejściu z zespołu działał w innych projektach muzycznych oraz skupiał się na karierze solowej.

Bernie Marsden miał 72 lata.