Iggy Pop na OFF Festival. Data, miejsce i bilety na koncert

i

Autor: ANDER GILLENEA/AFP/East News Legendarny muzyk zagra na katowickim festiwalu

Iggy Pop na OFF Festival. Data, miejsce i bilety na koncert

2022-07-29 10:59

Już 5 sierpnia wystartuje OFF Festival - jeden z najciekawszych festiwali na polskiej mapie muzycznych wydarzeń. Impreza, skupiająca przedstawicieli szeroko rozumianej muzyki alternatywnej potrwa do 7 sierpnia, a na jej scenach usłyszeć będzie można takie nazwiska jak WaluśKraksaKryzys, Kacperczyk, grupa Papa Dance, Bikini Kill, Chair, Oxford Drama i Iggy Pop! Którego dnia zagra legendarny muzyk? Czy są jeszcze dostępne bilety na festiwal? Sprawdź te informacje poniżej!

5 sierpnia rozpocznie się piętnasta już edycja OFF Festivalu! Wydarzenie, będące jedną z najciekawszych form celebracji szeroko rozumianej muzyki alternatywnej, od lat cieszy się dużą popularnością i uznaniem, także na arenie międzynarodowej - pisał o nim m.in. portal Pitchfork czy magazyn muzyczny “NME”. Impreza powraca po trzyletniej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19, w swojej klasycznej formie i tradycyjnie odbędzie się w Katowicach, w Dolinie Trzech Stawów. W dniach 5-7 sierpnia na scenie OFF Festivalu pojawią się m.in. WaluśKraksaKryzys, Chair, Papa Dance, Bikini Kill, Oxford Drama, SHYGIRL, Yard Act czy Iggy Pop!

Eska Rock szybkie pytania MARIA SADOWSKA

Iggy Pop -kariera

Obecny na światowych scenach muzycznych od ponad sześćdziesięciu lat Iggy Pop nazywany jest “ojcem chrzestnym punka”. Karierę rozpoczął już w 1960 roku, a siedem lat później został wokalistą i autorem tekstów w kapeli The Stooges. Grupa uważana jest za przełomowy dla gatunku zespół proto-punkowy, który zasłynął elektryzującymi występami na żywo, których elementem charakterystycznym było destrukcyjne zachowanie Popa, obejmujące chociażby okaleczanie. Zespół nagrał tylko pięć albumów studyjnych i stworzył kultowy już numer I Wanna Be Your Dog

Po rozpadzie The Stooges, Iggy rozpoczął karierę solową - w 1977 roku ukazały się jego dwa pierwsze albumy - The Idiot i Lust For Life, za produkcję których odpowiadał David Bowie. W kolejnych latach muzyk wydał kolejne szesnaście płyt, w tym uznane Soldier, Blah-Blah-Blah, Instinct, Brick by Brick, Naughty Little Doggie i Post Pop Depression. Ostatni krążek Iggy’ego, Free, ukazał się w 2019 roku.

Iggy Pop na OFF Festival. Data, miejsce i bilety na koncert

Iggy Pop wystąpi na tegorocznej edycji OFF Festivalu! Muzyk pojawi się na Scenie Głównej katowickiej imprezy w sobotę 6 sierpnia, dokładnie o godzinie 23:40, by zaprezentować festiwalowiczom ponad godzinny set. Nadal dostępne są bilety na wydarzenie - karnet 3-dniowy w cenie od 419 zł i bilety jednodniowe w cenie od 249 zł - można je kupić pod linkiem.

Sonda
Lubisz chodzić na koncerty?