IDLES

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Daniel Topowe

IDLES prezentuje trzecią odsłonę nadchodzącego krążka "TANGK"!

2024-01-16 14:50

IDLES już teraz podkręcają oczekiwanie na premierę swojego nowego albumu „TANGK”, prezentując nowy singiel „Gift Horse”. Utwór nadal pokazuje rosnące ambicje zespołu związane z nową płytą, która została już zapowiedziana przez mantryczną euforię „Dancer” i uduchowiony „Grace". „TANGK” trafi na półki sklepowe 16 lutego nakładem Partisan Records.

„Gift Horse" to świadectwo odkupienia, znalezienia czegoś lub kogoś, co sprawia, że zmartwienia świata wydają się nie tylko znośne, ale i motywujące. Wspólnie „TANGK" celebruje miłość, komunię i wszystkie te potężne emocje, które sprawiają, że egzystencja jest warta zachodu, a „Gift Horse" jest mocno w tej linii, deklarując „Wszystko jest miłością, a miłość jest wszystkim".

Najbardziej wyczekiwane albumy pierwszych miesięcy 2024 roku! / Eska ROCK

Spójrz na nas! Muzyka i ruch dla ciebie i twoich. Bądź odważny i ujeżdżaj nas jak dyskotekowe osły, którymi jesteśmy. Albo przynajmniej obejrzyj nasz teledysk - mówi frontman zespołu Joe Talbot.

Następca nominowanego do nagrody Grammy albumu „CRAWLER”, „TANGK” był współprodukowany z Nigelem Godrichem (Radiohead, The Smile, Beck), Markiem Bowenem i Kennym Beats (Denzel Curry, Vince Staples, Benee). W wybuchowej serii nieomylnie poruszających albumów, „TANGK" - wymawiane jako „tank" z odrobiną „g" i onomatopeicznym odniesieniem do sposobu, w jaki zespół wyobrażał sobie brzmienie gitar, które urosło do swego rodzaju znaku życia w miłości - jest jak dotąd najbardziej ambitną płytą tego zespołu.

IDLES w Polsce w 2024 roku!

9 listopada IDLES zagra koncert w ramach festiwalu INSIDE SEASIDE w Gdańsku. Bilety dostępne TU.

IDLES to jedna z najpotężniejszych grup rockowych ostatniej dekady. Godrich, Beats i Bowen stworzyli również doskonały tandem z IDLES, popychając ich w nowe muzyczne obszary, a następnie pociągając za wodze w razie potrzeby.

Listen on Spreaker.