Ian Anderson z Jethro Tull twierdził, że Pink Floyd byli lepsi niż The Beatles

i

Autor: screen: https://youtu.be/2u0XXpVGUwk

Ian Anderson z Jethro Tull twierdził, że Pink Floyd byli lepsi niż The Beatles

2021-08-11 11:07

Fani często spierają się kto był lepszy, The Beatles czy Pink Floyd. Lider Jethro Tull uznał, że Floydzi byli dużo lepsi. Jak Ian Anderson to uzasadnia?

Batalia o to, który zespół jest lepszy trwa między fanami od wielu lat. Jedni twierdzą, że The Beatles zamknęli wszelkiego rodzaju rankingi, inni uważają, że to Pink Floyd są najlepsi. Do tej drugiej grupy zalicza się lider Jethro Tull, który uważa, że to Pink Floyd byli lepsi. Jaka jest argumentacja tego stwierdzenia?

Co tam w środku gra - Serj Tankian winyl

Kto jest lepszy? The Beatles czy Pink Floyd? Lider Jethro Tull twierdzi, że Floydzi

W wywiadzie dla 'Classic Rocka' Ian Anderson opowiedział o tym, jak zareagował na debiutancki album Floydów:

Były dwie płyty z 1967 roku, które wytyczyły ścieżkę w psychodelicznej muzyce popularnej. Jedną z nich był „Sgt. Pepper” The Beatles, a druga płyta była bardziej surrealistyczna i progresywna, czyli „Piper At The Gates Of Dawn” Pink Floyd. Obie płyty czerpały z różnych źródeł w bardzo kreatywny sposób. Dla mnie album Pink Floyd niósł głębszą treść. Beatlesi byli zespołem popowym, uważałem ich twórczość za nieco wydumaną. Bardziej podobały mi się piosenki Pink Floyd. Były one dziwne i zabawne oraz doskonale pasowały do radykalnych, narkotycznych partii instrumentalnych.

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć