Ozzy Osbourne

i

Autor: Materiały prasowe

Historyczny dokument o Ozzfest w końcu ujrzy światło dzienne! W rolach głównych Ozzy, Slipknot czy System of a Down!

2023-11-15 12:42

Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, dlaczego właściwie pięć lat temu odbyła się ostatnia, przynajmniej na tę chwilę, edycja słynnego festiwalu Ozzfest. Dyskusja rodziny Osbourne'ów tylko pobudziła apetyty fanów, a Sharon postanowiła je nieco zaspokoić. Żona-menedżerka zezwoliła na wydanie historycznego dokumentu o Ozzfest!

Ozzy Osbourne sam jest już prawdziwą legendą, a poza słynnymi albumami czy utworami dał światu także inne, kultowe już elementy popkultury. Rodzinne reality show czy słynny festiwal Ozzfest. Wydarzenie odbywało się w latach 1996-2018 i uznaje się, że miało duży wpływ na wypłynięcie na wielkie wody świata ciężkich brzmień takich formacji, jak System of a Down czy Slipknot. Jak to właściwie było? Niedługo będziemy się mogli o tym przekonać!

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Dokument o Ozzfest nadciąga!

Już trzy lata po pierwszej edycji powstał dokument o Ozzfest. Projekt We Sold Our Souls For Rock ’N’ Roll, za kamerą którego stanęła reżyserka kultowego Świata Wayne'a, Penelope Spheeris w końcu, po tylu latach spędzonych na półce, ujrzy światło dzienne!

Filmowczyni udzieliła niedawno wywiadu dla "The Metal Voice", w którym zdradziła, że po prawie dwudziestu pięciu latach Sharon Osbourne dała zielone światło na to, by projekt trafił do szerszej publiczności! Spheeris zdradziła, że w sierpniu produkcja wyświetlana była w Academy Museum of Motion Pictures, a gdy ona tylko się o tym dowiedziała, popędziła na miejsce, gdzie zdradzono jej, że film, nad którym pracowała wiele lat temu, w końcu trafi do szerokiej dystrybucji. Dokument trwa około 90 minut, zawiera występy m.in. oryginalnego składu Black Sabbath, ale też bardzo wczesnych Slipknot, System of a Down, Roba Zombie, Slayer czy Godsmack. Spheeris określiła We Sold Our Souls For Rock ’N’ Roll jako swój drugi najlepszy projekt po The Decline of Western Civilization Part III i wprost powiedziała, że płakała niemal codzienne po przebudzeniu przez długi czas, gdy stało się jasne, że jej dzieło trafiło na półkę.

Kiedy można się spodziewać premiery dokumentu?

Reżyserka zaznaczyła, że nie kontaktowała się jeszcze z Sharon w tej sprawie, ale zamierza to zrobić w najbliższym czasie i pomóc jej jak najbardziej się da w całym procesie. Filmowczyni dodała, że nie wie, kiedy film miałby mieć premierę. Tuż po nakręceniu We Sold Our Souls For Rock ’N’ Roll wyświetlany był na na największych festiwalach filmowych, nigdy nie trafił jednak do szerokiej dystrybucji.