Grey Daze - jeden z pierwszych zespołów Chestera Benningtona wydał album “The Phoenix”. Posłuchajcie utworów, nagranych z udziałem nieodżałowanego wokalisty

i

Autor: Materiały prasowe Nowe piosenki z Chesterem Benningtonem na wokalu

Grey Daze - jeden z pierwszych zespołów Chestera Benningtona wydał album “The Phoenix”. Posłuchajcie utworów, nagranych z udziałem nieodżałowanego wokalisty

2022-06-21 8:56

Grey Daze, czyli zespół, w którym Chester Bennington pełnił funkcję wokalisty do 1998 roku, wydał album „The Phoenix”, na którym znalazły się nagrania z udziałem nieodżałowanego artysty.

W trakcie swojego pierwszego wcielenia, czyli w latach 1994-97, Grey Daze wydało dwa albumy. To one stanowią podstawę tego, co możemy usłyszeć zarówno na Amends, jak i The Phoenix. Przed śmiercią Chester Bennington publicznie ogłosił powrót Grey Daze, w ramach którego planowano m.in. ponowne nagranie w dużej mierze nieodkrytej dyskografii zespołu. Dzięki błogosławieństwu Talindy Bennington i współpracy z producentem Esjayem Jonesem, pozostali członkowie zespołu – Dowdell, Beyers i Davis – ruszyli z pracą nad płytą. Był to zarówno sposób na uczczenie pamięci o zmarłym przyjacielu i koledze z zespołu, ale także chęć pokazania fanom innego wymiaru słynnego wokalisty. Album Amends ukazał się w 2020 roku i otrzymał bardzo dobre recenzje w „Rolling Stone”, „Revolver”, „Billboard” i „Kerrang!”. „NME” podsumowało to najlepiej jako „wspaniałą, nowoczesną płytę rockową, firmowaną przez jednego z najlepszych wokalistów wszech czasów”.

Wywiadówka - Szczyl

“The Phoenix” - szczegóły albumu

Pod koniec 2020 roku trio zebrało się ponownie, a Jones ponownie nagrał i przerobił pozostałe 10 utworów, które ukazały się 17 czerwca pod szyldem The Phoenix. Album ten to kontynuacja płyty Amends z 2020, która była niczym świadectwo grupowego smutku. Jak wyjaśnia zespół:

Tworząc „Amends”, byliśmy smutni. Minęło parę lat i teraz jest dla nas jasne, co wówczas przeżywaliśmy. Byliśmy na innym etapie żałoby. Przeszliśmy przez szok i smutek. Teraz wracamy do wdzięczności. Tak więc „The Phoenix” to bardziej celebracja naszego przyjaciela, jego talentu i muzyki. Oddaje niepokój i energię Chestera, w których ludzie się zakochali. Nowy album jest znacznie bardziej agresywny. Jeśli kochasz krzyk Chestera, pokochasz tę płytę.

Aby podkreślić bardziej podnoszący na duchu klimat The Phoenix, Dowdell, basista Mace Beyers i gitarzysta Cristin Davis zaprosili do sesji nagraniowych swoich przyjaciół: Dave’a Navarro i Richarda Patricka, jak również córki Chestera Benningtona: Lily i Lilę.

Wypełnione zobowiązanie wobec Chestera Benningtona

Członkowie zespołu Grey Daze godnie wypełniają swoje zobowiązanie złożone Chesterowi Benningtonowi. Jako pierwszy wydawnictwo promował singiel Saturation (Strange Love), następnie ukazał się numer Starting to Fly, czyli rockowy hymn o odnajdywaniu siebie oraz swojego prawdziwego potencjału. W klipie wyreżyserowanym przez Heidi Gadd sprytnie połączono wokale Benningtona i Dowdella oraz ujęcia z pięknymi widokami i sportami ekstremalnymi, jak również ujęcia zza kulis sesji nagraniowych do albumu The Phoenix.

The Phoenix - tracklista

  1. Saturation (Strange Love)
  2. Starting To Fly
  3. Be Your Man
  4. Holding You (featuring Dave Navarro)
  5. Hole (featuring Lily & Lila Bennington)
  6. Drag
  7. Believe Me (featuring Richard Patrick)
  8. Anything, Anything
  9. Spin
  10. Wake Me