Zespół Linkin Park dziękuje fanom i obiecuje dbać o regularny kontakt

i

Autor: Chelsea Lauren/REX/Shutterstock/EAST NEWS Linkin Park nawiązują kontakt z fanami

Zespół Linkin Park dziękuje fanom i obiecuje dbać o regularny kontakt

2022-05-05 12:11

W tym roku minie równo pięć lat od śmierci Chestera Bennigtona. Po tej stracie zespół Linkin Park zawiesił działalność i zdecydowanie rzadziej komunikował się ze swoimi fanami. Teraz grupa bije się w pierś i obiecuje poprawę - jakie ma plany?

20 lipca 2017 roku samobójstwo popełnił wokalista Linkin Park - Chester Bennington. Tuż po tym zdarzeniu pozostali członkowie zespołu odwołali dalszą część trasy koncertowej, a trzy miesiące po śmierci Benningtona zorganizowali koncert ku jego czci. W trwającym ponad trzy godziny Linkin Park and Friends: Celebrate Life in Honor of Chester Bennington udział wzięli zaprzyjaźnieni z grupą artyści, m.in. Jonathan Davis z Korn, Shavo Odadijan z System of a Down, Alanis Morissette, Oliver Sykes z Bring Me the Horizon czy Machine Gun Kelly, a przemówienie do fanów wygłosiła żona zmarłego - Talinda Bennington. W grudniu tego samego roku ukazał się album koncertowy, One More Light Live, mimo to członkowie zespołu zgodnie twierdzili, że nie są gotowi na nagrywanie nowej muzyki.

Sonda
Czy chciałbyś/chciałabyś powrotu Linkin Park bez Chestera Benningtona?

Linkin Park - co z dalszą działalnością zespołu?

Sytuacja nieco zmieniła się w 2020 roku, kiedy basista David „Phoenix” Farrell ogłosił, że zespół zaczął pracę nad nowym albumem. Działania te zahamowała jednak pandemia koronawirusa, a Panowie skupili się na obchodzie dwudziestolecia debiutanckiej płyty, czyli Hybrid Theory - w sierpniu ukazał się niewydany wcześniej utwór She Couldn't, zarejestrowany w 1999 roku, który znalazł się na rocznicowej edycji krążka. Od tamtego momentu o zespole było niezwykle cicho, a raptem dwa tygodnie temu Mike Shinoda potwierdził, że zespół nie planuje ani wydania nowej muzyki ani koncertowania.

EskaROCK LIVE! - wywiad - Organek

Zespół obiecuje poprawę i bardziej regularne kontakty z fanami

Mimo tego członkowie zespołu postanowili bardziej zadbać o swoje kontakty z fanami, które do tej pory były bardzo nieregularne i opierały się głównie na komunikacji przez Social Media grupy. To właśnie tam pojawiła się krótka notatka, w której muzycy podziękowali swoim wielbicielom za lata oddania i wsparcia i zapowiedzieli, że od maja, regularnie co miesiąc, przesyłać im będzie newsletter, nazwany Notes From The Band. Nie wiadomo do końca jak ostatecznie będzie to wyglądało, jeśli jednak ktoś chciałby wiedzieć, co dzieje się w zespole, może zapisać się do newslettera pod tym linkiem.