Glenn Hughes wyda nowy solowy album. Jak przebiegają prace?

i

Autor: Anthony Behar/Sipa USA/East News

Wiadomości

Glenn Hughes wyda nowy solowy album. Jak przebiegają prace?

Dobra informacja dla wszystkich fanów solowej twórczości Glenna Hughesa. Muzyk zapowiedział nowy album, który powinien ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku.

Glenn Hughes wyda nowy solowy album

Glenn Hughes, brytyjski muzyk, który zasłynął m.in. jako członek legendarnego Deep Purple, zapowiedział za pośrednictwem mediów społecznościowych, że szykuje kolejny solowy album. Według zapowiedzi ma się on ukazać na rynku w 2025 roku. 

Pod koniec marca Hughes napisał na swoim profilu na Facebooku: – Obecnie jestem w domu, ale droga mnie już wzywa… Przede mną naprawdę pracowity rok. Mamy trasę po Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Wkrótce ogłosimy także koncerty na innych kontynentach [3 kwietnia pojawiła się informacja o występach w Australii - przyp. red.]. Będę koncertować aż do 25 listopada. Potem skupię się na nagrywaniu nowego, solowego albumu. Do studia powrócę jednak już w czerwcu, przy okazji wizyty w Kopenhadze. W 2025 wydam nową muzykę i będę występował wraz z solowym materiałem z całej mojej kariery. 

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Glenn Hughes dodał ponadto, że "zakończył pisać nowe utwory". Teraz pozostaje to tylko wszystko nagrać w studiu. Na ten moment solową dyskografię artysty zamyka krążek "Resonate" z 2016 roku. 

Glenn Hughes powraca z Black Country Communion

Glenn Hughes to zdecydowanie zapracowany człowiek. W tym roku muzyk powrócił do swojego koncertowego projektu, podczas którego odgrywa największe przeboje z repertuaru Deep Purple. W ramach tej trasy odwiedzi także nasz kraj. 24 kwietnia wystąpi w Krakowie (Studio), a dzień później, 25 kwietnia, w Warszawie (Progresja). 

Ponadto niebawem na rynku ukaże się nowa płyta supergrupy Black Country Communion, w której występuje. Obok niego w składzie znajdują się także: Joe Bonnamasa, Derek Sherinian oraz Jason Bonham. Piąty krążek zespołu, zatytułowany po prostu "V", swoją premierę będzie miał 14 czerwca. Całość została wyprodukowana przez Kevina Shirleya, czyli stałego współpracownika BCC. 

10 najlepszych zespołów rockowych. Które grupy znalazły się w czołówce?