Ghost

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Wiadomości

Ghost powraca z koncertowym filmem. Będą pokazy filmowe w Polsce [LISTA KIN]

Koncertowy film od zespołu Ghost, zatytułowany "Rite Here Rite Now", będzie wyświetlany w kinach na całym świecie w czerwcu tego roku. Również w Polsce będzie można zobaczyć całość.

Ghost powraca z koncertowym filmem. Będzie wyświetlany w kinach

Poznaliśmy szczegóły związane z filmową produkcją od szwedzkiej formacji Ghost. Obraz "Rite Here Rite Now" będzie wyświetlany w kinach na całym świecie 20 i 22 czerwca. Również i w Polsce!

Nadchodząca produkcja, jak zapowiadał w ubiegłym roku Tobias Forge, lider zespołu, nie będzie typowym filmem koncertowym. Ma on łączyć materiał zarejestrowany w trakcie dwóch koncertów Ghost w Los Angeles, które odbyły się we wrześniu 2023 roku, z filmową fikcją. Będzie to więc coś na zasadzie obrazu "Metallica: Through the Never" z 2013 roku.

Najsłynniejsze logo w historii rocka należy do The Rolling Stones. Jak powstało?

Pokazy filmu "Rite Here Rite Now", w reżyserii Tobiasa Forge'a i Alexa Rossa Perry'ego ("Her Smell”), odbędą się także w kinach w naszym kraju. Dostępne są już bilety na seanse w kinach sieci Helios, Multikino oraz Cinema City. Zaplanowano je na 20 czerwca o godz. 19 (Cinema City) lub 20 (Helios, Multikino) i 22 czerwca o godz. 15 (Helios, Multikino) lub 16 (Cinema City). 

Tak prezentuje się szczegółowa lista kin:

  • Helios – Białystok Alfa, Bielsko Biała, Gdańsk Forum, Gdynia, Łódź, Poznań, Rzeszów Galeria, Warszawa, Wrocław Magnolia;
  • Multikino – Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Multikino 51, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Tychy Gemini Park, Warszawa Atrium Targówek, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze;
  • Cinema City – Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Toruń, Warszawa, Wrocław. 
Ghost

i

Autor: mat. prasowe

Kiedy ponad dziesięć lat temu Ghost podpisał kontrakt z Loma Vista, Tom Whalley [właściciel i dyrektor generalny wytwórni - przyp. red.] zapytał mnie, jaka jest historia zespołu. Uważał, że opowiadanie historii jest niezbędne, aby zaangażować nowych fanów. Powiedziałem, że ponieważ jesteśmy nowym "dziecięcym" zespołem i, co ważniejsze, anonimowym, nie istniała przekonująca historia do opowiedzenia. W każdym razie, powiedziałem mu, że jeśli chce historii, mogę ją wymyślić. Ten film jest właśnie owocem tamtej rozmowy – powiedział Tobias Forge, cytowany w informacji prasowej. 

Z kolei Alex Ross Perry dodał: – Współpraca z Tobiasem nad rozszerzeniem sagi Ghost o film fabularny była niesamowitą przyjemnością. Ten film pozwolił nam zainspirować się wszystkim. Od niemego horroru po "The Great Rock n' Roll Swindle", od Ralpha Bakshiego po album "Alive II" Kiss. Wpływów było wiele, ale celem było przede wszystkie zorganizowanie jedynej w swoim rodzaju uczty nie tylko dla fanów Ghosta, ale wszystkich miłośników filmowej alchemii pomiędzy rockowym spektaklem a upiornymi rozkoszami.

Wiadomo także, że na rynku ukaże się ścieżka dźwiękowa do "Rite Here Rite Now" (zostanie ona wydana nakładem Loma Vista Recordings). 

Riffy tych utworów najczęściej wyszukują gitarzyści w sieci: