Gene Simmons wyjaśnił, skąd wzięła się nazwa zespołu KISS

i

Autor: screen: https://youtu.be/LMcDg2HwOnM

Gene Simmons wyjaśnił, skąd wzięła się nazwa zespołu KISS

2021-06-14 10:55

Zespół KISS od zawsze budził wiele kontrowersji i w zasadzie czasami tak jest i dzisiaj. Gene Simmons postanowił ujawnić, skąd wzięła się nazwa zespołu i jakie inne były brane pod uwagę.

Zespół KISS przez wiele lat zbudował sobie renomę, stając się jednocześnie prawdziwą legendą rocka. Grupa przez alta budziła również kontrowersje i w zasadzie tak jest czasami i dzisiaj, jednak z mniejszym natężeniem. Gene Simmons postanowił podzielić się historią, która opowiada o tym, jak powstała nazwa zespołu. Jak się okazuje, pierwszym wyborem wcale nie było KISS.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - Sabotage

Jak powstała nazwa KISS? Opowiedział o tym Gene Simmons

W wywiadzie dla WFSB Gene Simmons opowiedział o genezie nazwy grupy KISS:

Paul wiózł nas – mnie, Petera i może Ace’a – swoim zdezelowanym mustangiem i próbowaliśmy wymyślić nazwę. Powiedziałem: „A może nazwiemy się Fuck? Pierwszy album będzie nazywał się Fuck It, drugi Fuck You, a trzeci Fuck Us”. Zaczęliśmy się śmiać. I wtedy Paul, pół żartem powiedział: „A może nazwiemy się Kiss?” I wtedy ja powiedziałem: „Zaraz, co ty powiedziałeś?” Od razu nam się ta nazwa spodobała. Wszystko wyszło naturalnie. Nie było tu żadnego marketingu. Każdy na świecie wie, czym jest pocałunek: pocałunek śmierci, pocałunek życia. Podobało nam się.

Jak widać najprostsze rozwiązania, są tymi najlepszymi.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]